Garanti’nin "Bonus Trınk" Romanya'da

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Garanti’nin "Bonus Trınk" Romanya'da konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İSTANBUL(ANKA)- Garanti Bankası, Avrupa'da bir ilk olarak 2006'da Türkiye'de piyasaya çıkardığı, MasterCard PayPass altyapısına sahip temassız kredi kartı “Bonus Trink”i, Romanya'da tüketicilerin kullanımına sunduğunu açıkladı.
  Garanti Bankası Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Bonus Trink, temassız ödeme konusunda sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın da öncü ve en inovatif ürünü. Bugüne kadar dünyada birçok bankaya örnek olan ve ilham veren Bonus Trink'le Romanya'da da temassız ödemeyi başlatmaktan çok mutluyuz. Temassız ödemeyi Romanya'da hızla yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, tıpkı Türkiye'de olduğu gibi fast-food'lar, kitapçılar ve süpermarketler gibi bozuk para kullanımın yoğun olduğu işyerlerinin yanı sıra şehiriçi ulaşıma da girerek yine bir ilke imza atacağız” dedi.
  Verilen bilgiye göre, Garanti Bankası Bonus Trink'i, Romanya'nın sanayi ve turizm açısından en gelişmiş şehirleri Bükreş ve Braşov'da öncelikli olarak yaygınlaştırılmayı hedefliyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş