Game Studio 7.82.3 İndir Download Yükle

'G-H' forumunda Siraç tarafından 27 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Game Studio 7.82.3 İndir Download Yükle konusu Game Studio 7.82.3

  Boyut : 63.6 Mb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Conitec

  [​IMG]

  Tanıtım:
  Game Studio bir 3 boyutlu oyun yapma programıdır. Bu program ile mükemmel 3 boyutlu oyunlar tasarlayabilirsiniz. Programın içindeki lite-c kodlayıcısı, 3D modelleyicisi ve harita tasarlayıcısı ile program size oyun tasarlamanız için bir fırsat sunuyor. Şimdi gelin programın içindeki bu üç motoru inceleyelim.

  Lite-C Motoru(SED)

  Bu motor ile oyununuz için lite-c kodları yazabilirsiniz. Yani burası oyununuzun kod tasarım merkezidir. Kısaltmalı adı "SED" olarak geçer. Adı tam olarak "Script Editor" yani "Script Editörü"nden almıştır. Program oyunu tasarlamak için çok gereklidir. Çünkü oyunların kodlarının yazılacağı yer burasıdır. Buradaki kolaylık ise programın bazı özellikleridir. Hata derleyicisi, test etme gibi kolaylaştırma özelliklerini içinde barındırır. Programda kod yazmanız için lite-c kodlama dilini bilmelisiniz.

  Modelleme Motoru(MED)

  "MED" kısaltması adını "Model Editor" yani "Modelleme Editörü"nden almıştır. Bu motor ise 3 boyutlu modellemeleri yapmanız için idealdir. Programda modelleme için bazı özellikler vardır. Bu özellikler modelleme yapmanızı kolaylaştırır. Bu programın Game Studio'da bulunma amacı yalnızca modelleme yapmaktır. Bilirsiniz ki model olmadan oyun yapılmaz. Yani oyunda herkesin oynatabileceği bir modelin olması şarttır.

  Harita Motoru(WED)

  "WED" kısaltması ise adını "World Editor" yani "Dünya Editörü"nden almıştır. Bu program ise yapılan herşeyin taoplandığı programdır. Modeller ve scriptler burada yapılan haritanın üzerinde toplanarak, bir bütünü oluşturur. Yani oyunumuzun temelini burada atarız. Burada yapımı biten oyun ".EXE" şeklinde dışarı çıkarılır. ".EXE" şeklinde dışarı çıkarılan oyunun yapımı tamamen sonlanmış demektir. Dışarı çıkarılan oyunun ana dosyaları da oluşturulur. Ayrıca oyuna burada ses, ışık vb. şeyler de eklenebilir.

  Oyun Editörü(GED)

  Game Studio'nun bu yeni programcığı ile, oyunu önizleme olarak çalıştırılmış halde düzenleyebilirsiniz. Grafik bakımından en gelişmiş editör olan bu programcık, oyun içindeki modellerin ve terrainlerin, hangi Shader efektlerini alacağından, koordinat ve texturelerine kadar her şeyi düzenleyebilirsiniz.

  Yeni Sürümdeki Değişiklikler :

  - Beta sürüm sona erdi.
  - Map Compiler sorunu tamamen ortadan kalktı.
  - Önceki ücretsiz versiyonda yaşanan, hemen hemen her sorun ortadan kaldırılıdı.

  NOT: Kurulum ve yeni özelliklerle ilgili daha fazla bilgiye BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  EDİTÖRÜN NOTU: Program gerçekten güzel. Programı öğrenince gerçekten çok güzel oyunlar yapabiliyorsunuz. Programın Türkçe dersleri için internete bakın. Bulabileceğinize eminim.

  Game Studio 7.82.3
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Game Studio İndir Forum Tarih
Game Studio 7.80 İndir G-H 30 Eylül 2009
Game Studio 7.7.3.1 İndir Ücretsiz Oyunlar (Free) 1 Haziran 2009
Game Studio 7.70 İndir Ücretsiz Oyunlar (Free) 1 Mart 2009
XNA Game Studio 3.0 Ücretsiz Oyunlar (Free) 17 Şubat 2009
Standart Adventure Game Studio Nedir, Nasıl Oynanılır, Nasıl Çalışır, Resimli Anlatım Resimli Program Anlatımı 16 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş