Game Studio 7.80 İndir

'G-H' forumunda Siraç tarafından 30 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Game Studio 7.80 İndir konusu Game Studio 7.80


  Tanıtım:
  Game Studio bir 3 boyutlu oyun yapma programıdır. Bu program ile mükemmel 3 boyutlu oyunlar tasarlayabilirsiniz. Programın içindeki lite-c kodlayıcısı, 3D modelleyicisi ve harita tasarlayıcısı ile program size oyun tasarlamanız için bir fırsat sunuyor. Şimdi gelin programın içindeki bu üç motoru inceleyelim.

  Lite-C Motoru(SED)

  Bu motor ile oyununuz için lite-c kodları yazabilirsiniz. Yani burası oyununuzun kod tasarım merkezidir. Kısaltmalı adı "SED" olarak geçer. Adı tam olarak "Script Editor" yani "Script Editörü"nden almıştır. Program oyunu tasarlamak için çok gereklidir. Çünkü oyunların kodlarının yazılacağı yer burasıdır. Buradaki kolaylık ise programın bazı özellikleridir. Hata derleyicisi, test etme gibi kolaylaştırma özelliklerini içinde barındırır. Programda kod yazmanız için lite-c kodlama dilini bilmelisiniz.

  Modelleme Motoru(MED)

  "MED" kısaltması adını "Model Editor" yani "Modelleme Editörü"nden almıştır. Bu motor ise 3 boyutlu modellemeleri yapmanız için idealdir. Programda modelleme için bazı özellikler vardır. Bu özellikler modelleme yapmanızı kolaylaştırır. Bu programın Game Studio'da bulunma amacı yalnızca modelleme yapmaktır. Bilirsiniz ki model olmadan oyun yapılmaz. Yani oyunda herkesin oynatabileceği bir modelin olması şarttır.

  Harita Motoru(WED)

  "WED" kısaltması ise adını "World Editor" yani "Dünya Editörü"nden almıştır. Bu program ise yapılan herşeyin taoplandığı programdır. Modeller ve scriptler burada yapılan haritanın üzerinde toplanarak, bir bütünü oluşturur. Yani oyunumuzun temelini burada atarız. Burada yapımı biten oyun ".EXE" şeklinde dışarı çıkarılır. ".EXE" şeklinde dışarı çıkarılan oyunun yapımı tamamen sonlanmış demektir. Dışarı çıkarılan oyunun ana dosyaları da oluşturulur. Ayrıca oyuna burada ses, ışık vb. şeyler de eklenebilir.

  Yeni Sürümdeki Değişiklikler :

  - Yeni Windows 7 uyumluluğu.
  - Game Studio'nun en yeni programcığı olan GED (Game Editor), bu sürümle birlikte geliyor.
  - "infinite_terrain.c" Dosyası kod örneklerine eklendi.
  - "a7_screensaver.c" Dosyası kod örneklerine eklendi.
  - "ang_for_matrix" ve "ang_to_matrix" fonksiyonları eklendi.
  - "diag_mode" fonksiyonu eklendi.
  - "exec" fonksiyonu, bu sürümle birlikte program ve motor klasörlerinin kısayollarını kabul ediyor.
  - colors, artık bitmap fontlarını renklendirmek için de kullanılabiliyor.

  GÜNCEL NOT: GED programcığı, daha çok yeni olduğundan bazı yerlerde sorun çıkarabiliyor. Bu sorun, Game Studio'nun diğer programcıklarına ayak bağı olmaz. Fakat Game Editor'u kullanmakta zorluk çekebilirsiniz. Bir de eğer daha önceden bir deneme sürümü indirdiyseniz ve bundan sonra bir format atılmamışsa, bu deneme sürümü sizde çalışmayabilir. Yani sürümü güncel olsa bile WED editörü kullanamayabilirsiniz.

  EDİTÖRÜN NOTU: Program gerçekten güzel. Programı öğrenince gerçekten çok güzel oyunlar yapabiliyorsunuz. Programın Türkçe dersleri için internete bakın. Bulabileceğinize eminim. Programı tavsiye ederim.


  Boyut : 64 Mb

  Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

  Kısıtlama : 30 gün

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Conitec


  [​IMG]


  Game Studio 7.80
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Game Studio İndir Forum Tarih
Game Studio 7.82.3 İndir Download Yükle G-H 27 Ocak 2010
Game Studio 7.7.3.1 İndir Ücretsiz Oyunlar (Free) 1 Haziran 2009
Game Studio 7.70 İndir Ücretsiz Oyunlar (Free) 1 Mart 2009
XNA Game Studio 3.0 Ücretsiz Oyunlar (Free) 17 Şubat 2009
Standart Adventure Game Studio Nedir, Nasıl Oynanılır, Nasıl Çalışır, Resimli Anlatım Resimli Program Anlatımı 16 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş