Galatasarayda transfer devam edecek

'Basketbol' forumunda Asi_isyankar tarafından 5 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. Galatasarayda transfer devam edecek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  G.Saray'da transferler devam edecek
  G.Saray Cafe Crown Antrenörü Murat Özyer, transferlerimiz devam edecek dedi.
  Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Murat Özyer, yeni sezon çalışmalarıyla ilgili GS TV’ye şunları söyledi:

  "Henüz tatil yapma şansım olmadı. Biraz anlaşmayı geç yapınca takımı kurmakta şu an biraz zorlanıyoruz ama geçen sene takım kurmanın zorluklarını yaşadığımız için bu sene takımı mümkün oldukça çabuk kurmaya çalışıyoruz. Zizic’le anlaştık, diğer yabancılar da yolda. Umut ediyorum istediklerimizle imzalayabiliriz. Geçen sene de yine Avrupalı oyuncularla temasa geçmiştik ama buraya gelmeyi maddi imkanlarımız olmasına rağmen tercih etmediler. Kadromuza bu sene Türk olarak Polat Kocaoğlu'nu kattık. Geçen seneki kadromuzdan Fatih Solak da Aliağa ile anlaştı. Cenk zaten kiralık gelmişti, Efes'e geri döndü. Dolayısıyla geçen seneki Türk kadrosunu üç aşağı beş yukarı olarak koruyoruz. Buraya basketbolu bilen, Avrupa basketbolunu oynamayı bilen oyuncular katmaya gayret ediyoruz. Ama zorlandığımızı söyleyebilirim çünkü üst seviyedeki oyuncular genelde buradaki maddi imkanlar iyi olmasına rağmen Euroleague takımlarını ya da İspanya takımlarını tercih ediyorlar. Ama inatçılığımızı sürdürüyoruz. Fakat bir an önce de takımı kurmaya çalışıyoruz. Böyle bir ikilem var. Temmuz’un sonu gelmeden bu takımın yabancı transferini bitirmek istiyoruz"

  "Kaçırma"... Bu tip kelimelerin kullanılması işin tatlılığını gösteriyor" diyen Özyer, "Herhangi bir kaçırma söz konusu değil. Çok eskiden teknelerle futbolcular kaçırılıyordu. Benim gençlik zamanımdı onlar, ben keyifle okuyordum onları. Ama şimdi artık böyle bir şey yok. Polat Kocaoğlu herhangi bir kulüple sözleşme imzalamamıştı. Konuştuğu kulüpler vardı. Ama imza olmadığı sürece her oyuncuyla görüşüp, anlaşabilirisiniz. Ayrıca kontratı olan da bir oyuncu değil. Bizim kontratlı oyuncularımızın başka kulüplerle adı geçiyor basında ama böyle ciddi bir teklif olmadığı için biz de bunları dikkate almıyoruz. Ama Engin Atsür konusu, Engin Atsür'e daha önce bir teklifimiz olmuştu. O da çok efendi, çok sportmen bir oyuncu. Bir gün içerisinde bize olumsuz cevabı verdi. Efes ile anlaşacağını söyledi. Onun dışında belki Zizic’le başka kulüpler ilgilendi mi ben bilmiyorum. Ama sonuçta kadromuza katabildiğimiz bir oyuncu. Dolayısıyla yurt içinde de böyle çekişmeler var yurt dışındaki takımlarda da var. Herkes iyi oyuncuyu kadrosuna dahil etmek istiyor çünkü" diye konuştu.

  Avrupa Kupası'nda kendilerine biraz haksızlık edildiğini söyeleyen Murat Özyer, "İki tane eleme oynamamamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü geçen sene son dört takım arasına kaldık. Belki böyle bir hak yok, ilk iki takım direkt Uleb’de yer alabiliyor. Birinci takım da Euroleague'e katılabiliyordu ki Badalona da katıldı. Ama baktığımızda ilk dörde kalmış bir takımın en son gruptan başlaması gerektiğini düşünüyorum. İki tane ön eleme oynamaması gerektiğini düşünüyorum. Litvanya takımı iyi bir takım. Geçen sene Türk Telekom’un grubundaydı. Ama şu an takımlar hakkında yorum yapmak zor. Çünkü ben kendi takımım hakkında da yorum yapmak istemiyorum. Hayalim var tabii ki. Ama o istediğim oyuncuları alabilirsem iyi bir yorum yapabilirim diye düşünüyorum. Şu an Avrupa'da kimle konuşursanız konuşun bizim bu takımla buralara gelmemizi büyük başarı diye görüyorlar. Dolayısıyla adından söz edilmeye başlanan bir Galatasaray Cafe Crown'un şimdi daha iyi yerlere gelmesi, seyircimizin hedeflediği yere gelmesi, yönetiminin hedeflediği yere gelmesi için önce takımı iyi kurmamız lazım. Çünkü bana göre % 60-65’i takımın kurulması... Onun için de emek sarfediyoruz. İnşallah şans da yanımızda olur, istediğimiz oyuncuları alırız. Farklı bir şey yapmamız gerekiyor. Onun için de anlaştığımız oyuncuları bugün Florya Metin Oktay Tesisleri'ne çağırdık. Tatilden erken onları kaldırıp çok ciddi bir çalışma içine sokmayacağız çünkü uzun bir sezon bizi bekliyor. Hem fizik olarak hem mental olarak onları iyi bir şekilde sezona başlatmak için şimdi kondisyonerimiz Semih Eroğlu tarafından bir test yapılıyor. Biz bu testi her sene yaparız. Ama bu sene Temmuz'un ortasına çektik. Ağustos'un birinci haftasının sonu, ikinci haftasının başı gibi çalışmalara takımla başlayacağız. Ondan evvelki bu dönemde vereceğimiz programları zaman zaman kontrol ederek bazılarıyla kondisyon ağırlıklı, bazılarıyla fundemental ağırlıklı çalışacağız"

  Oyuncular hakkında da değerlendirme yapan genç antrenör, "Tufan geçen sezon faydalanamadığımız bir oyuncuydu. Onu da buraya çağırıp durumunu görüp, Hüseyin keza ve Cüneyt Erden onların sezona daha sağlıklı ve fiziksel olarak hazır bir şekle gelmeleri için elimizden gereken programları ve organizsayonları vermeye çalışıyoruz o yüzden hazırlıklara erken başladık. Bu sezon başından itibaren fırtına gibi girmek istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Galatasarayda transfer devam Forum Tarih
Galatasarayda her şey Jo için Galatasaray 20 Ocak 2010
Galatasarayda Rijkaard atağı! Galatasaray 10 Ekim 2008
Isı Transferi Ve Yalıtım Kısa Bilgi Konu Dışı Başlıklar 20 Ekim 2012
Vodafone kontör transferi 2012 Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 30 Aralık 2011
Vodafone kontör transfer nasıl yapılır Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 29 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş