Galatasaray Spor Kulübü'nden Açıklama

'Galatasaray' forumunda Dine tarafından 11 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Galatasaray Spor Kulübü'nden Açıklama konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hürriyet Gazetesi’nde bugün “Haklısın Başkan” başlığıyla yayınlanan Kulüpler Birliği toplantısıyla ilgili haberde Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat’ın toplantıda yaptığı konuşma, Galatasaray’ın büyüklüğünü yıpratmak ve zedelemek amacıyla bilerek çarpıtılmıştır.
  Her medya kuruluşu gibi bütün kulüplere eşit mesafede bulunması gereken Hürriyet’te Galatasaray aleyhinde bu tür mesnetsiz haberlerin son bir ayda inanılmaz şekilde arttığı görülmektedir.

  Galatasaray Spor Kulübü olarak Hürriyet’in son bir aydır yürüttüğü yayın stratejisinin Türkiye’nin en büyük ve en köklü kulübü olan Galatasaray’ı her türlü fırsatı yaratarak yıpratmaya dayandığını gözlemliyoruz.

  Bu konudaki gelişmeleri, sadece Galatasaray Spor Kulübü’nün değil, Türk spor medyasının da kaygı ve üzüntüyle izlediğini görüyor ve biliyoruz.


  Galatasaray Spor Kulübü olarak bizi en çok üzen, bu tür mesnetsiz yayıncılık anlayışının Galatasaray Lisesi’nden feyz alan merhum Sedat Simavi’nin kurmuş olduğu Hürriyet’te gerçekleştirilmeye başlanmış olmasıdır.

  Galatasaray olarak Hürriyet’i merhum Sedat Simavi’nin koymuş olduğu ve Sayın Aydın Doğan’ın sürdürdüğü yayın ilkelerine sadık kalmaya davet ediyoruz.

  Bu yayın ilkelerine uyulmaması durumunda, Türkiye’de en çok taraftara, dolayısıyla en çok okura sahip olan Galatasaray Spor Kulübü olarak Galatasaray’ın haklarını, itibarını ve saygınlığını korumak için her türlü yasal eylemi hayata geçireceğimizi bütün Türkiye’ye duyuruyoruz.

  Saygılarımızla,

  Galatasaray Spor Kulübü

  galatasaray.org
   

Bu Sayfayı Paylaş