Galatasarayın yeni başkanı kim

'Galatasaray' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Galatasarayın yeni başkanı kim konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Galatasarayın yeni başkanı kim
  Galatasarayın yeni başkanı kim oldu
  Galatasaray'ın yeni başkanı kim oldu?
  Galatasarayın yeni başkanı ünal aysal


  Galatasaray Kulübü'nde gerçekleştirilen olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında Ünal Aysal, sarı-kırmızılı kulübün başkanı seçilmeyi garantiledi.


  Galatasaray'ın yeni başkanı ünal aysal Kimdir
  İstanbul 1941 doğumlu olan Ünal AYSAL, orta öğrenimini 1960 yılında mezun olduğu Galatasaray Lisesinde, Yüksek öğrenimini de İsviçre - Neuchatel Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden de muadelet diplomasını aldı.
  Galatasaray Lisesinden mezun olduğu 1960 yılından itibaren, çalışma hayatına başlamış olan Ünal AYSAL, 1970-72 yıllarında Koç Holding bünyesindeki Ram Dış Ticaret şirketinde ihracat koordinatörü olarak görev yaptı.
  Ünal Aysal, 1973 yılı başında Brüksel'deki bir firmanın ticaret müdürü olarak çalıştı. 1974 yılında da Unit International'i kurdu. Bu şirkette, ilk 10 yıllık dönemde demir çelik ve sanayi mamulleri satışı ve petrol swap işlemleri yaptıktan sonra, 1984 de petrolün yanı sıra, elektrik üretimi ve anahtar teslim santral inşa ve finansmanı projelerinde ihtisaslaştı.
  Bu arada, Türkiye ve İran'da elektrik santralleri kuran Ünal AYSAL, daha sonra temiz enerji yatırımları ve madencilik faaliyetlerine yöneldi.
  Ünal AYSAL, bu alandaki çalışma ve başarıları yanında turizm sektörü ile de ilgilendi; Antalya Kemer'de, biri 450, diğeri 370 odalı 5 yıldızlı oteller kurdu. Ayrıca İstanbul Boğazda bir butik otel sahibidir.
  Ünal AYSAL'ın, 1000 kişinin çalıştığı Unit grubunun çatısını oluşturan 23 şirketin yönetim kurulu başkanı olarak yürüttüğü girişimlerden başka, bazı yatırımcı Avrupa şirketlerinin yönetim kurullarında da faal üye olarak çalışmaktadır.
  Ünal Aysal 1999 yılında, Türkiye'yi yurt dışında en iyi temsil eden iş adamlarından biri olarak, Bakanlar Kurulu kararı ile Cumhurbaşkanı tarafından verilen Yüksek Liyakat Madalyası ile onurlandırılmıştır.
  İktisadî Araştırmalar Vakfı, Tez Değerlendirme Yarışmasının sponsorluğunu üstlenen Ünal Aysal'ı, her yıl bu amaçla yapmış olduğu katkılardan dolayı şeref üyeliğine seçmiştir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Galatasarayın yeni başkanı Forum Tarih
Galatasarayin Yeni İmza ve Avatarları Signatür (İmza) Resimleri 17 Kasım 2008
Galatasarayın İlk Maçı Galatasaray 27 Nisan 2011
Galatasarayın İlk Adı Nedir Galatasaray 27 Nisan 2011
Galatasarayın Hayatı Hakkında Bilgi Galatasaray 27 Nisan 2011
Galatasarayın 2008 Karnesi Galatasaray 31 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş