G.Saray skandala karışan herkesi kovdu!

'Basketbol' forumunda frmartuklu tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. frmartuklu

  frmartuklu Özel Üye

  G.Saray skandala karışan herkesi kovdu! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Olaylı Galatasaray-Fenerbahçe derbisiyle ilgili gündeme gelen basketbolda yeni bir skandal patlak verdi. İddialar Galatasaray maçlarda cezalı olan Cemal Nalga, takım arkadaşının ismiyle oynadı..

  Galatasaraylı Cemal Nalga'nın, Basketbol Federasyonu'nun, "Şu maçlarda oynamadı, cezasını doldurdu" dediği karşılaşmaların ikisinde takım arkadaşı Tufan'ın formasını giyerek oynadığı belirlendi.
  Galatasaray Cafe Crown’lı Cemal Nalga, 16 Eylül tarihinde Cibona Zagreb ile oynanan hazırlık maçında rakibine yumruk attığı gerekçesiyle beş maç ceza almıştı. Oyak Renault, 17 Ekim'de Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki maçın ardından Basketbol Federasyonu'na Cemal Nalga'nın cezasını tamamlamadığına dair bir itirazda bulunmuştu. Basketbol Federasyonu ise, "Cemal Nalga'nın aldığı 5 maçlık men cezasının, takımının sonraki tarihte oynadığı 'beş hazırlık maçında' yer almaması suretiyle infaz edildiğine" kanaat getirmişti.
  Basketbol Federasyonu'nun resmi sitesinden Cemal Nalga'nın oynamadığı beş maç listelenmiş ve 24 Eylül 2009 tarihindeki Skyliners ve 26 Eylül 2009 tarihindeki EnBW Ludwigsburg maçları da Cemal'in ceza aldığı maçlar arasında gösterilmişti.
  Ludwigsburg takımının resmi internet sitesinde bulunan istatistik kağıdında, Cemal Nalga'nın adı sarı-kırmızılı takımın kadrosunda görünmüyordu. Ancak Skyliners ve Ludwigsburg maçlarıyla ilgili internet üzerindeki fotoğraf ve videolarda Nalga'nın 7 numaralı 'Tufan Ersöz' formasıyla oynadığı ortaya çıktı.
  Bu gelişme üzerine Fenerbahçe Ülker ve Pınar Karşıyaka da Cemal'in cezasına itiraz etmeye hazırlanıyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş