G-Force

'Oyunların Tam Çözümü' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  G-Force konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  [FONT=Trebuchet MS, Tahoma]G-Force[/FONT]

  KATEGORİ : Aksiyon, Platform
  ÜRETİCİ FİRMA : Eurocom
  YAYINCI FİRMA : Disney Interactive Studios
  OYUNUN SİTESİ : disney.go.com/disneypictures/gforce/?deeplink=videogame_wii
  HANGİ OYUNA BENZİYOR? : Ice Age: The Meltdown
  SİSTEM GEREKSİNİMLERİ : 2.0 GHz işlemci, 512 MB RAM, 3 GB boş disk alanı, 128 MB GeForce 6600 veya ATI X1300 ekran kartı
  YAZAR : Onur TUFAN
  YAYIN TARİHİ : 17.8.2009


  Hollywood hiç şüphesiz dünya film sektörünün merkezidir ve her yıl binlerce film, dünya piyasasına sunulur. Haliyle film sayısı bu kadar çok olunca da, film konularının benzerlik göstermemesi mümkün değil. Bu yüzden film yapımcıları da alternatif konular bulmaya yöneldiler ve önümüze birbirinden ilginç ve de garip senaryolar türettiler. Dünyayı uzaylılar yok etmeye çalıştı, bizleri bir müzik kurtardı (Mars Attacks- Çılgın Marslılar). Robot görünümlü uzaylılar saldırdı, onların karşı ırkı kurtardı (Transformers). Kediler saldırdı, köpekler kurtardı (Cats&Dogs). Ve bu sefer dünyayı ele geçirmeye çalışan insanoğlundan biri ve kurtarıcılarımız sevimli hamsterlar. Tüm bu saydığım filmler yayınlandıkları zamanlarda oldukça ses getirmişlerdir, ancak absürt konuları ve içinde yapılan bariz Amerikan propokandaları filmde olsa, animasyon da olsa bu türlere bakış açımı etkilemiyor da değil. Neyse kısa bir Hollywood eleştirisinden sonra oyunumuza dönebiliriz.

  HAMSTERLAR GÖREVE HAZIR
  Özel eğitilmiş hamsterlar dünyayı ele geçirmeye çalışan kötü ve zengin bir kişiyi durdurmak zorundadırlar. Dünyanın kaderi onlara bağlı, onların adı G-Force. Doğrusu G-Force filmi hakkında pek bir bilgi sahibi değilim, senaryo içeriğini de pek bilmiyorum ancak yaptığım araştırmalara göre oyunla filmin konusu aynı paralellikte işliyor. G-Force ülkemizde 18 Eylül’de vizyona gireceğinden dolayı filmi izleyemedim ve dolayısıyla incelemede filmden bağımsız bir rota takip edecek.

  Oyun da iki karakteri yönetiyoruz. Bunlardan birisi takım kaptanı Darwin, diğeri ise Darwin'e bu görev süresince yardımcı olan sinek Mooch. Evet, yazının başında birliğin hamsterlardan kurulu olduğunu söylemiştim, ancak ekipte hamsterlar dışında bir sinek, bir de köstebek bulunuyor. Oyun boyunca Darwin'i kontrol ediyoruz, Mooch'u ise Darwin'in ulaşamayacağı, sızamayacağı yerlerde kullanıyoruz. İkili arasındaki ilişki genel olarak şu şekilde işliyor, Darwin'in bir yere girmesi gerekiyor, ancak kapı kapalı. Mooch havalandırmadan girerek kapıyı açıyor ve Darwin içeri giriyor. Bu işlem esnasında tabii Mooch'u da biz kontrol ediyoruz ve kontrolü açıkçası başlarda biraz zor, ancak sonradan alışıyorsunuz. Mouse ve kontrol tuşlarıyla kontrol ettiğimiz Mooch'un özellikleri ise cüssesine göre oldukça fazla. Hızla dönen pervanelerin arasından geçmek için zamanı yavaşlatabiliyor ya da kendinden kat ve kat ağır cisimleri taşıyabiliyor. Kısacası Darwin'e bu zorlu görevi boyunca, oldukça yardımcı oluyor.

  DARWIN VS. SAM FISHER
  Baş karakterimiz Darwin'in ise Splinter Cell serisinin baş karakteri Sam Fisfer'dan cüsse ve karizma haricinde bir eksiği yok. Oldukça şirin, görev aşığı ve teknolojik donanım bakımından Sam'i geri de bile bıraktığını söyleyebiliriz. Tabi ki dünyanın kaderini ellerinde tutan bir ekibe de ona uygun silahlar ve donanım verilmese hata olurmuş. Oyunda kullandığımız 2 çeşit silah var. Birisi kılıca benzeyen, parlak ve oyun boyunca oldukça işimize yarayan bir kırbaç, bir diğeri ise tüfek diyebiliriz. Ancak hemen öyle aklınıza taramalı tüfek, shotgun gelmesin. Darwin elindeki silahlar daha çok teknolojiyle donatılmış, hayal ürünü ve bir hayli etkisiz silahlar. Doğrusu oyunu bir tek kırbacınızla da bitirebilirmişsiniz. Darwin'in kırbaç kullanırken yaptığı kombolar ve bağırış sesleri ise görülmeye değer ve oldukça komik. Kırbaç hariç, yanımızda en fazla 3 silah taşıyabiliyoruz ve bu silahları upgrade edebiliyor ya da değiştirebiliyoruz. Bu işlemleri oyun boyunca karşımıza çıkan kiosklar aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Kiosklara az sonra döneceğim, ancak biraz daha Darwin'den bahsetmek istiyorum. ​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Force Forum Tarih
Star Wars: The Force Unleashed 2 PC Oyun Hileleri Oyun Hileleri 16 Haziran 2011
G-Force Mobile Game - G-Force Cep Oyunu N-Gage & Os9x Oyunları 2 Ocak 2011
Star Wars - Force Unleashed 2 Oyun Haberleri 12 Ekim 2010
Power Rangers Mystic Force Oyunu (Cep İçin) Java Oyunları 4 Ekim 2010
Star Wars The Force Unleashed Oyunu Hilesi Oyun Hileleri 25 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş