Güzelyurt İlköğretim Okulu Espiye Giresun

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 2 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Güzelyurt İlköğretim Okulu Espiye Giresun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güzelyurt İlköğretim Okulu Hakkında - Güzelyurt İlköğretim Okulu Tanıtımı - Güzelyurt İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Güzelyurt İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Güzelyurt İlköğretim Okulu Giresun Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Guzelyurt İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Guzelyurt İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Guzelyurt İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Guzelyurt İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: GİRESUN / ESPİYE
  Adı: GUZELYURT İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Güzelyurt Köyü Espiye Giresun
  Telefon Numarası: 4546188244

  Güzelyurt ilköğretim okulu Giresun ilinin Espiye ilçesi Güzelyurt köyünün ilköğretim okuludur.1725 metre alana sahip olan okul köyün merkezi bir yerinde bulunmaktadır. Okulumuzun bu yeni binası 1999-2000 eğitim-öğretim yılında hizmete girmiştir. Okulumuzun binası dört kattan oluşmaktadır. Okulumuzda 10 derslik, 1 fen laboratuarı, 1 kütüphane, 2 idari oda, 1 öğretmenler odası 1 Anasınıfı ,1 Bilişim Teknoloji Sınıfı ve bir de çok amaçlı salonumuz bulunmaktadır. Okulumuzda 6 sınıf öğretmeni, bir Türkçe, bir fen bilgisi, bir matematik ,bir İngilizce ve iki tanede ücretli öğretmen görev yapmaktadır. Ayrıca 2007 yılı sonu itibari ile okulumuzda 281 öğrenci eğitim görmektedir.

  Güzelyurt ilköğretim okulu ilk olarak köyün eski adı olan Keçi köyü ilkokulu adı ile 1967 yılında iki baraka derslik olarak hizmete girmiştir. Adı daha sonra köyün adının değişmesi ile değişmiştir. Daha sonraki yıllarda iki derslik daha eklenerek dört dersliğe çıkartılmış ama 1996-1997 yılında şiddetli bir kışta yıkılmıştır. Okul 1999-2000 eğitim-öğretim yılında 8 yıllık eğitime geçişle birlikte Güzelyurt İlköğretim Okulu adıyla hizmete başlamıştır.

  2001-2002 eğitim-öğretim yılında ilk mezunlarını veren okulumuzda her yıl ortalama %80 civarında öğrenci lise ve dengi okullara kayıt yaptırmaktadır. Taşıma merkezli olan okulumuza Soğukpınar beldesi Tuygun mahallesinden 2 araç,köyümüzün Sarnıç,Çay,Yaşbaşı,Erik ve Kurugeriş Köprübaşından 9 araçla öğrenci taşınmaktadır. Okulumuzun birinci ve ikinci kademede sınıf mevcutları istenilen seviyededir. Okulumuzun şube sayısı ise 1.,2.3,4.,5,6,8. sınıflar birer şube, 7. sınıflar iki şube olmak üzere toplam 8 şubeden oluşmaktadır. Ayrıca okulumuzda bir fen laboratuarı, kütüphane ve kantin faal durumdadır.

  Okulumuz Espiye’ye 26 km uzaklıktadır.

  [​IMG]

  Kaynak : http://giresun.meb.gov.tr/

  www.webrehberi.biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güzelyurt İlköğretim Okulu Forum Tarih
Güzelyurt İlköğretim Okulu Bilgileri Keçiören Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Ekim 2011
Güzelyurt İlköğretim Okulu Bilgileri Çameli Denizli Denizli Tanıtımı 22 Temmuz 2011
Güzelyurt İlköğretim Okulu Bilgileri Ortaca Muğla Muğla Tanıtımı 27 Mart 2011
Güzelyurt Turgut Ak Develioğlu İlköğretim Okulu Nevşehir Merkez Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Kasım 2010
Çalkaya Guzelyurt İlköğretim Okulu Merkez Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş