Güzellik Salonuzu Seçerken!

'Güzellik & Bakım' forumunda NeslisH tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Güzellik Salonuzu Seçerken! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ülkemizde hemen her sektörde olduğu gibi “cilt bakımı ve güzellik” sektöründe de tüketicinin son derece dikkatli olması gerektiği yaşanan olumsuz gelişmelerin de ortaya koyduğu bir gerçek…

  Güzelliğine Düşkün Bayanlar, Salonunuzu Seçerken Nelere Dikkat Edecek?
  Salonumuzda neleri arayacağız? Salonumuzda olması ve olmaması gerekenler neler?

  Hijyen şart
  Bu işte en önemli kurallardan biri hijyenik bir ortam, profesyonel bir kadro ve dürüst bir yaklaşımla ve dürüst bir yaklaşımla müşteriye hizmet verilmeli, müşterinin istemleri standartlar çerçevesinde yerine getirilmelidir. Bu işin de kendine göre bir standardı vardır. Hijyenik bir ortamın sağlanması önemldir. Örneğin; zemin silinebilir olmalı, kullanılan havlular temiz bir dolapta saklanmalı, aletler dezenfekte edilmeli ve odalar havalandırılmalı. Ayrıca kullanılan ürünlerin profesyonel ürünler olmasına dikkat edilmelidir.

  * Güzellik salonlarında çalışacak uzmanların iyi hizmet verebilmesi için iyi eğitim vere bir kurumdan uzmanlık belgesi almaları gerekir. Uzmanın başarısı göstermiş olduğu performansla orantılıdır.

  *Güzellik salonlarında dikkat edilmesi gereken en önemli özellikler ortamın hijyenik olması, standartlara ve sağlık şartlarına uygun profesyonel ürün ve cihazların kullanılması, her ünite için ayrı bir oda, hafif bir müzikle ve doğru aydınlatma gereklidir.

  Güzellik salonlarının seçiminde ilk sırayı hijyenik kurallara uyan hoşgörülü ve uzman bir kadrosu olan müesseseler alır.

  *Güzellik salonlarının denetimi Estetisyenler Derneği tarafından yapılmaktadır. Güzellik salonlarında uygulanan fiyatlar, muhite kullanılan tekniklere ve ürünün profesyonelliğine gore değişemektedir.

  Güzellik salonlarından faydalanmak bir kürtürdür. İnsanlar daha bakımlı olmak, ciltte oluşabilecek problemleri önlemek ve rahatlamayı sağlamak amaçlarıyla güzellik salonlarına giderler. Bütün insanların buna ihtiyacı vardır Genelde belli bir eğitime ve kültüre sahip olan insanla güzellik ve bakım konusunda daha hassas ve duyarlı davranmaktadırlar. Güzellik salonlarına gitmek bir lüks değil, ihtiyaçtır. Buralarda ürünler kesinlikle, ihtiyaçtır. Buralarda ürünler kesinlikle standartlara ve sağlık şartlarına uygun olmalıdır. Bu ürünlerde profesyonel ürünlerdir. Güzellik salonlarının denetimi Sağlık Bakanlığı bünyesindedir. Güzellik salonlarında en önemli kural hijyen’e dikkat etmektir. Fakat tek kural bu değildir.

  Güzellik ve bakım salonlarında hijyen ve diğer kurallara uyulmadığı taktirde birçok hastalığın bulaşması riski doğar. Bunlardan en önemlileri de mantar enfeksiyonları ve Hepatit virüsü’dür. Bunları önlemek için uzman tarafından son derece dikkatli davranılması ve personelini çok iyi biliçlendirimesi ve denetlemesi gerekir.

  Güzellik salonlarında kullanılan malzemelerin bazıları mutlaka kullanıldıktan sonra atılmalı, bazı malzemeler ise hijtyen solüsyonları ile temizlenmeli, dezenfekte edilmelidir.

  Tüketici Raporu Dergisi
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güzellik Salonuzu Seçerken Forum Tarih
İç Anadolu'nun tarihi ve doğal güzellikleri kısaca İç Anadolu Bölgesi 16 Şubat 2014
Haccın Kazandırdığı Güzellikler Neler Oruç-Hac-Zekat 17 Temmuz 2013
Orucun Kazandırdığı Güzellikler Neler Ramazan ve Hikmeti 16 Temmuz 2013
Urfa'nın Doğal Güzellikleri - Şanlıurfa Doğal Güzellikleri Nelerdir Şanlıurfa Tanıtımı 27 Haziran 2013
Güzellik ile ilgili sözler, Güzellik hakkında güzel sözler Güzel Sözler-Mesajlar 5 Şubat 2013

Bu Sayfayı Paylaş