Güzellik, Parmaklarınızın Ucunda!

'Güzellik & Bakım' forumunda maviboncuk tarafından 12 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Güzellik, Parmaklarınızın Ucunda! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güzellik, Parmaklarınızın Ucunda!:stuart:

  Stres, hava kirliliği, sigara kullanımı, dengesiz beslenme, yaş ilerlemesi gibi birçok faktöre bağlı olarak yüzünüzde kırışıklar oluşabilir. Doğru hareketler yapacağınız yüz masajı ile kırışıkları geciktirebilirsiniz!
  Güzellik, Parmaklarınızın Ucunda![​IMG]
  Yüz masajına başlamadan önce makyajınızı iyice temizleyin. Makyaj temizlemek için tonik, jel gibi kozmetik ürünler ya da tatlı badem sütü gibi doğal ürünler tercih edebilirsiniz.
  Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ellerinize sürün. Elinizdeki kremi önce boynunuza ve etrafına yuvarlak hareketlerle masaj yaparak yayın.
  Çeneden başlayarak şakaklara doğru masaj yapmaya başlayın. Hareketleriniz dairesel ve yukarı olmasına dikkat edin. Çene ve şakak bölgesine uygulayacağınız masajın süresi 3 dakika olmalıdır.İşaret ve orta parmaklarınızla dudak çevresine yarım daireler çizerek masaj yapın. 30 saniye kadar işlemi tekrarlayın.
  Burun, yüzünüzün en yağlı bölgelerinden biridir. Burun bölgesindeki hücrelerin yenilenmesi ve nefes alması için dairesel ve hızlı hareketlerle masaj yapın. Masaj hareketinin aşağıdan yukarı doğru olmasına dikkat edin. 1 dakika masaj yapmak bu bölge için yeterlidir.
  Yüzdeki yağlı bölgelerden biri de alındır. Buna rağmen en erken kırışıklık görülen bölge olabilir. Kırışık oluşumunu önlemek için yukardan aşağı yatay çizgileri takip ederek 1 dakika masaj yapın.
  Göz kenarları yüzün en hassas kısmıdır. Bu yüzden sadece işaret parmaklarınıza bir miktar krem alıp şakaktan buruna ve burundan şakaklara doğru inen daireler çizerek çok hafif masaj yapın. Göz kenarında kalan fazla kremi pamuk yardımıyla temizleyin.
  Son adım olarak pamuğun üzerine bir miktar tonik döküp, yüzünüzü ve boynunuzu silin. Bu işlem yüzünüzün rahatlamasını sağlayacaktır.
  Kırışıklıklarla savaşmak ve yaşlanma işaretlerini yok etmek parmaklarınızın ucunda. Haftada 2 kez yüz masajı yaparak var olan kırışıkların azalmasını ve hiç oluşmamasını sağlayabilirsiniz. Dişlerinizi fırçalar gibi bu masajı da alışkanlık haline getirmenizi tavsiye ediyoruz. Faydalarını çok kısa sürede göreceksiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güzellik Parmaklarınızın Ucunda Forum Tarih
İç Anadolu'nun tarihi ve doğal güzellikleri kısaca İç Anadolu Bölgesi 16 Şubat 2014
Haccın Kazandırdığı Güzellikler Neler Oruç-Hac-Zekat 17 Temmuz 2013
Orucun Kazandırdığı Güzellikler Neler Ramazan ve Hikmeti 16 Temmuz 2013
Urfa'nın Doğal Güzellikleri - Şanlıurfa Doğal Güzellikleri Nelerdir Şanlıurfa Tanıtımı 27 Haziran 2013
Güzellik ile ilgili sözler, Güzellik hakkında güzel sözler Güzel Sözler-Mesajlar 5 Şubat 2013

Bu Sayfayı Paylaş