Güzellik hatalarının yarattığı sonuçlar

'Güzellik & Bakım' forumunda Mavi_Sema tarafından 10 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Güzellik hatalarının yarattığı sonuçlar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güzellik hatalarının yarattığı sonuçlar

  Estetik operasyonlara dökülen milyonlarca liralar, güzellik yerine çirkinlik getirebiliyor. Cosmopolitan'ın hazırladığı dosyaya göre; parayla birlikte sağlık da elden gidebiliyor!

  [​IMG]

  Kadınların güzelleşme tutkusu, ilk çağlardan beri artan bir hızla devam ediyor. İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre; İngiliz kadınları hayatları boyunca güzellikleri için 274 bin Euro (yaklaşık 461 bin TL) harcıyor! Cosmopolitan dergisinden Selin Miloşyan'ın hazırladığı 'güzellik uğruna yapılan yanlışlar' dosyasında ise; sadece harcanan paranın değil kaybedilen sağlığın da hesabı yapılıyor. İşte, güzellik hatalarının yarattığı sonuçlar...

  GİDEN YAĞLAR GERİ GELİYOR
  Bazen bir tutku ve saplantı haline dönüşebilen zayıflama isteği, sürekli rejim yapma arzusu ve egzersiz bağımlılığı; anoreksiya nevroza adlı ciddi psikolojik rahatsızlığa yol açabiliyor. Sadece güzelleşmek için girilen bu yolda, kontrolün elden gitmesiyle karamsarlık, mutsuzluk, içine kapanma, yemek yiyememe, takıntılar, uykusuzluk ve cinsel sorunlar gibi sağlık problemleri yaşanabiliyor.

  Prof. Dr. Osman Müftüoğlu; diyet yaparken yalnızca yeme-içmeyi kesmenin işe yaramadığına, yağ kaybıyla birlikte kas kazanımı olmadığı için kiloların tekrar geri alındığına dikkat çekiyor.

  Memorial Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nden Uzman Dr. Tuğba Türe ise yanlış diyetlerin kişinin sağlığını bozduğunu, saçlarda dökülmelerle, ciltte solukluk, kuruma, kırışıklık, pullanma gibi lezyonlara sebep olduğunu vurguluyor.

  Kadınların yüzde 98'i kendini beğenmiyor!

  Harvard Üniversitesi akademisyenlerin rehberliğinde, Amerika ve Çin dahil 10 ülkede üç bin kadın arasında yapılan bir araştırmanın sonuçları son derece ilginç:

  Katılımcı kadınların yüzde 98'i kendisini beğenmiyor. Yüzde 60'ı erkeklerin fiziksel olarak beğendikleri kadınlara daha çok değer verdiklerini düşünüyor. n Asyalı kadınlar beyazlaşmak için her yıl 70 milyar Euro harcıyor. Çinliler çekik gözlerini düzeltmek için estetik ameliyat oluyor.

  Japon kızlar saçlarını sarartıyor, Brezilya'da ise her yıl 250 bin kişi güzelleşebilmek için bıçak altına yatıyor.

  Yaptırdıklarına bin pişman olan ünlüler

  Modacı Donatella Versace'nin yüzünde, yaptırdığı yanlış estetik operasyon sonucu simetri bozukluğu oluştu. Tekrar bıçak altına yatan modacının yüzü sarktı ve burnu düştü.

  [​IMG]

  Ünlü oyuncu Goldie Hawn, güzelleşmek uğruna elmacık kemiklerini kırdırdı, büyük sıkıntılar çekti.

  Haftada üç gün gittiği solaryum seansları sonucu Lindsay Lohan'ın cildi bozuldu ve kabardı.

  Bir zamanlar milyonlarca kadının yüreğini hoplatan yakışıklı oyuncu Mickey Rourke geçirdiği sayısız estetik ameliyat sonucu tanınmaz hale geldi ve tüm seksapelini kaybetti.

  Kirpiklerinden dişlerine kadar yaptırmadığı yeri kalmayan ünlü şarkıcı Cher'in yüzü ve dudakları şişti, yanaklarında ise kabarcıklar oluştu!
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güzellik hatalarının yarattığı Forum Tarih
İç Anadolu'nun tarihi ve doğal güzellikleri kısaca İç Anadolu Bölgesi 16 Şubat 2014
Haccın Kazandırdığı Güzellikler Neler Oruç-Hac-Zekat 17 Temmuz 2013
Orucun Kazandırdığı Güzellikler Neler Ramazan ve Hikmeti 16 Temmuz 2013
Urfa'nın Doğal Güzellikleri - Şanlıurfa Doğal Güzellikleri Nelerdir Şanlıurfa Tanıtımı 27 Haziran 2013
Güzellik ile ilgili sözler, Güzellik hakkında güzel sözler Güzel Sözler-Mesajlar 5 Şubat 2013

Bu Sayfayı Paylaş