Güzellik bilgileri

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 9 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Güzellik bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güzel görünmenizi engelleyen hatalar
  Kadınların en büyük güzellik sırrıdır makyaj. Cildinizdeki kusurları kapatır, kendinizi iyi his**settirir. Fakat bazen öyle hatalar yapılır ki mak**yaj sizi güzelleştirmekten çok çirkinleştirir. Bir güzellik adımı daha atmadan makyaj yaparken yapılan hataları gözden geçirin.

  Dudak kaleminin koyu renk olması
  Koyu renk bir dudak kalemi ancak koyu renk bir rujla işe yarar. Başka türlü dudağınızın üstü**ne bir halka çizilmiş gibi durur. Bu hatayı düzelt**mek için açık renk bir dudak kalemi ile dudaketrafındaki gölgeleri alın.

  Nemlendiriciden hemen sonra makyaja başla**mak
  Pudra, fondöten ya da kapatıcıdan hemen ön**ce nemlendirici sürdüyesiniz makyajınız her yere bulaşır ve renkler birbirine girer. Bu hatanın tek**rarlanmaması için nemlendiriciyi sürdükten son**ra 10 dakika bekleyin.

  Çok açık renk kapatıcı kullanmak
  Kapatıcının amacı yüzünüzde saklanması ge**reken lekeleri, göz altındaki morlukları yok et**mektir. Eğer teninizden çok daha açık renk bir kapatıcı kullanırsınız saklamak istediğiniz bölge daha çok göz önüne çıkar. Bu hatayı düzeltmek için cildinize uyan bir kapatıcı alın; mesela cildi**nizin bir ton açığı olabilir.

  Allığın çok koyu renk olması
  Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için koyu renk allık kullanırsanız emin olun istediği**nizden çok daha fazla dikkat çeker. Ve koyu renk allık yüzünüzü kirli gibi gösterir. Doğal bir görü**nüm için çok koyu olmayan bir allık kullanın.

  Çok Parlak renkler kullanmak
  Koyu pembe ya da turuncu özel bir gün için ideal seçim olabilir fakat günlük yaşantınızda bu renkler sizi hem çok abartılı hem de daha yaşlı gösterir. Bu hatayı düzeltmek için günlük hayat**ta daha doğal renklen tercih edin; örneğin kahvrengi, bej gibi bu tonlar her cilt tipine uyar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güzellik bilgileri Forum Tarih
Kuaförlük ve Güzellik Bilgileri Öğretmenliği Meslekler Rehberi 2 Ekim 2008
İç Anadolu'nun tarihi ve doğal güzellikleri kısaca İç Anadolu Bölgesi 16 Şubat 2014
Haccın Kazandırdığı Güzellikler Neler Oruç-Hac-Zekat 17 Temmuz 2013
Orucun Kazandırdığı Güzellikler Neler Ramazan ve Hikmeti 16 Temmuz 2013
Urfa'nın Doğal Güzellikleri - Şanlıurfa Doğal Güzellikleri Nelerdir Şanlıurfa Tanıtımı 27 Haziran 2013

Bu Sayfayı Paylaş