güzelliğimize engel olan hatalar!!!

'Güzellik & Bakım' forumunda DilzaR tarafından 22 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  güzelliğimize engel olan hatalar!!! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güzel ve çekici görünmek istiyorsanız[​IMG] çok basit 8 hatayı asla yapmayın. Mesela[​IMG] sivilcelerinizi sıkmayın...

  Bazı hatalar güzelliği alıp götürüyor! İşte[​IMG] sivilceleri sıkmak veya saçları sık boyamak gibi çekiciliği vuran 8 faktör.

  Önlem alabilirsiniz
  Her ay farklı konularda kadınları aydınlatan Cosmopolitan dergisi[​IMG] Mayıs sayısında yine çok önemli bir konuyu ele aldı: Güzelliğin düşmanları. İşte güzelliğin 8 düşmanı ve alınması gereken önlemler...

  1- Tırnak yemek
  Neden yapılmamalı: Birçok uzman[​IMG] tırnak etlerini kopartmanın şeytan tırnaklarına ve o bölgede enfeksiyonlara neden olduğunu savunuyor.
  Öneri: Tırnak etlerini nemlendirerek[​IMG] yumuşak tutmaya özen gösterin. Nemlendirici ve tırnak eti yağları ile tırnak diplerinize masaj yapın.

  2- Saç rengiyle oynamak
  Neden yapılmamalı: Saçlarda yapılan renk değişiklikleri bazen sizi güzelleştirebilir[​IMG] ama çok sık tekrarlarsanız saçlarınız yıpranır.
  Öneri: Saç rengi değiştirirken dikkat! Örneğin çok sarışın olabilmek için[​IMG] 6 haftada bir saçınızı açtırabilirsiniz. Ama tek uygulamada sarıya ulaşmayı hayal etmeyin.

  3-Yüzü temizlememek
  Neden yapılmamalı: Göz makyajınızı silmezseniz[​IMG] gözleriniz şişer ve enfeksiyon kapar. Ayrıca makyaj yoksa bile cilt temizlenmeli.
  Öneri: Başucunuzda pratik temizleme mendilleri bulundurun.

  4- Kavrulmak
  Neden yapılmamalı: "Bronzlaşayım" derken[​IMG] kavrulmayın. Çünkü[​IMG] ultraviyole A ışınları ciltte yaşlanmaya neden olur.
  Öneri: Yaz-kış mutlaka güneş koruyucu bir krem kullanmalısınız.

  5- Sivilceleri sıkmak
  Neden yapılmamalı: Sivilce sıkmak enfeksiyona yol açar.
  Öneri: 2-3 gün boyunca sivilcenize benzol peroksit veya salisik asit içeren ilaçlardan uygularsanız[​IMG] kuruduğunu ve iyileştiğini fark edeceksiniz.

  6- Saçları yüksek ısıyla kurutmak
  Neden yapılmamalı: Saçları yüksek ısıda şekillendirmek saçın yanmasıyla beraber uçlarının kırılmasına[​IMG] kurumasına[​IMG] sönmesine ve matlaşmasına neden olur.
  Öneri: Saçlarınızı sadece haftada 2 kez fön makinesiyle kurutmaya dikkat edin. Jöle veya köpük kullandığınız zaman saçlarınızın esnekliğini kaybetmemesi için nemlendirici etkili şampuan kullanın. Ayrıca maske yapın.

  7- Gereğinden fazla beyaz dişler
  Neden yapılmamalı: Dişlerinizin rengi gözlerinizin beyazından ve kendi dişlerinizden daha üst tonlarda beyazlarsa[​IMG] gülümsemeniz parlasa bile doğallığınızı kaybedersiniz.
  Öneri: Bu konuda bir uzmana başvurmalısınız. Şayet beyazlaştırıcı ürünlele bu işlemi uygulamayı düşünüyorsanız[​IMG] ürünün etiketini iyi okuyun.

  8- Makyaj malzemelerinin deneme amaçlı ürünlerini kullanmak
  Neden yapılmamalı: Makyaj malzemesi stantlarında tanıtım amaçlı yer alan deneme ürünleri[​IMG] uçuk[​IMG] bakteri ve mikrop kapmanıza sebep olabilir. Bu ürünlerin tanımadığınız birçok insan tarafından denenmesi rahatsız edicidir.
  Öneri: Kozmetik alışverişlerinizi yaptığınız mağazaların hijyenik olduğundan emin olmalısınız. Sizden önce başkalarının denemiş olabileceği ve mikrop taşıyabilecek ürünleri denememelisiniz. Satın almadan önce üründen emin olmak isterseniz[​IMG] bu konuda eğitimli danışmanlardan yardım almalısınız.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - güzelliğimize engel olan Forum Tarih
Engelli sloganları Güzel Sözler-Mesajlar 8 Şubat 2017
Büyük şehirlerde nüfus yığılmasını engellemek için neler yapılabilir? Eğitim Bilgileri 4 Aralık 2016
Engelli insanların ne gibi sorunları vardır? Eğitim Bilgileri 10 Nisan 2016
Engellilere karşı nasıl davranmalıyız? Seviyeli-Ciddi Konular 23 Şubat 2016
Gelenek ve toplumsal birikim,toplumun ilerlemesinde engeldir Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 14 Ocak 2016

Bu Sayfayı Paylaş