Güzelliğe zararlı alışkanlıklar

'Güzellik & Bakım' forumunda Siraç tarafından 30 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Güzelliğe zararlı alışkanlıklar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güzelliğe zararlı alışkanlıklar

  Kötü alışkanlıklarınız güzelliğinize zarar verebilir. Peki bunları bırakmak ya da daha doğru yapmak için ne yapmalısınız?

  Telefonu yüzünüze yaslayarak konuşmayı bırakın

  Çene çizgisinde akne ve boyun tutulmasına neden oluyor. Telefonu cildinizden mümkün olduğunca uzakta tutun. Konuşurken başka işlerle de uğraşıyorsanız ahize kapalıyken de konuşulabilen hoparlörlü telefonlardan edinin.

  Arındırıcı maskeleri haddinden fazla kullanmayın

  Sonucunda aşınmış, yanan bir yüz ve tahriş olmuş bir cildiniz olabilir. Kendinizi tek bir arındırıcı ya da temizleyici maskeyle sınırlayın. Cildinizi ölü hücrelerden temizleme işlemini çok sık gerçekleştirirseniz sonucu kötü olabilir.

  Makyajı temizlemeden uyumayın ya da egzersiz sonrası yüz yıkamayı ihmal etmeyin


  Gözeneklerde tıkanma, yapışan kirpikler, gözlerde yanmaya neden oluyor. Şansınız var ki vakti en kıt olanlar, uykuya en fazla hasret kalanlar için bile pratik ürünler raflarda mevcut. Son çare olarak, maskara, göz kalemi ve farınızı makyaj çıkarıcı mendillerle tek hamlede temizleyebilirsiniz.

  Tırnak yemeyi bırakın

  Düzenli olarak manikür yaptırın ya da tırnaklarınızı mevsimin moda renklerine boyayın (iyi bakımlı tırnakları yeme ihtimaliniz daha düşüktür). Ya da tadı berbat olan tırnak cilalarını tercih edin.

  Diş bakımını ihmal etmeyin


  Sararan dişler, kokan nefes, diş çürümesi, diş eti hastalıklarına yol açıyor. Günde iki kez dişlerinizi fırçalayın. Dişlerin arasında sıkışmayan kaliteli bir diş ipi kullanın.

  Çenenizle sınırlı cilt bakımından vazgeçin

  Dekolte bölgesi vaktinden önce yaşlanır. Göğüs gölgeniz yaşınızı ele verebilir. Çünkü boyun ve göğüs derisi daha incedir, genellikle güneşe daha sık maruz kalır. Çenenizin altında kalan bölgeye de yüzünüzde kullandığınız temizleyici, nemlendirici ve sıkılaştırıcı ürünlerden uygulayın.

  Zamanı geçem makyaj ürünleri kullanmayın

  Zamanı geçmiş makyaj ürünleri kullanmaktan ve kaplardaki ürünlere parmakla dokunmaktan hemen vazgeçin. Çünkü, ciltte çatlaklar, enfeksiyonlar, gözde tahriş meydana gelebilir. Rengi, dokusu ve/veya kokusu değişen her şeyi atın. Rimeli üç ila altı ayda bir değiştirin. Fondöteni de en azından yılda bir kez yenileyin. Ayrıca kaplarda bulunan ürünleri mümkün olduğunca az ellemeye çalışın. Pamuk ya da aplikatör kullanın ya da avuç içinize çok az bir miktarda dökün veya sıkın. Her uygulama için farklı bir makyaj süngeri kullanın

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güzelliğe zararlı alışkanlıklar Forum Tarih
Su güzellige bakin Diğer Resimler 9 Şubat 2009
Zararlı alışkanlıkların gençler üzerindeki etkileri kısaca Rehberlik 18 Ağustos 2015
Zararlı alışkanlıkların insanlar üzerinde etkileri kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 31 Aralık 2014
Zararlı maddeler ve sağlığımız konulu kompozisyon kısaca Eğitim Bilgileri 28 Eylül 2014
Zararlı maddeler ve sağlığımızla ilgili kompozisyon örneği Makaleler-Denemeler 6 Haziran 2014

Bu Sayfayı Paylaş