Güzelleşmek İçin Çirkinleşmeyin

'Güzellik & Bakım' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Güzelleşmek İçin Çirkinleşmeyin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güzelleşmek İçin Çirkinleşmeyin


  Kadınlar güzellik uğruna tarih boyunca neler yapmadılar ki... En zor anlarında bile ihmal edemedikleri hatta moral buldukları tek şey bu oldu.

  [​IMG]


  Bakım ve makyaj, doğru şekilde uygulandığında faydasından söz edilebilir. Ancak işin ucunda güzel olmak uğruna komik duruma düşmek de var. Neredeyse kat kat boyaların altından yüzler görünmüyor. Saç ve kaş ektirmenin üzerine bir de kirpiğe kaynak yapmak eklendi. Halbuki güzelleşmek amacıyla yaptığımız pek çok yanlış çirkin görünmemize neden oluyor. Güzellik uzmanı Gülten Şenşafak'la yapılan bu yanlışları konuştuk.

  Bronzlaşmak uğruna kavrulmayın: İnsanların bronz bir ten sahip olma talepleri artadursun bronzlaşmakla yanmayı birbirine karıştırmamak gerekiyor. Fazla solaryum hem itici bir görüntüye yol açıyor, hem de kansere davetiye çıkarıyor.

  Saçlarınızı ütülemeyin: Ütülemek saçları zayıflatır. İlk zamanlarda hoş bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Ancak birkaç ay sonra saçlarınızı hiçbir şekle sokamazsınız.

  Her gün kaşlarınızdan birkaç tel eksiltmeyin: Yüze ifadeyi veren kaştır. Kaşı incecik almak, tamamen kazıtıp kalemle çizmek ya da başka uygulamalar hem yüzünüzün doğal görünümünü bozacak, hem de çirkin bir görüntü verecektir. Kaşınızdan her gün bir tel koparmak yerine yatmadan önce kaşlarınızı kaş tarağıyla, yoksa eski bir diş fırçasıyla aşağı, yukarı, ters yöne ve dışa doğru fırçalamak kaşınıza daha düzgün bir görünüm kazandıracaktır. Bu uygulamayı yaparken birkaç damla badem yağından da yararlanabilirsiniz.

  Saç renginizi sıkıldıkça değiştirmeyin: Saçınızda boya varken sıkılıp yeniden boyuyorsanız ve birkaç kat boyayla dolaşıyorsanız saçınıza hiç acımıyorsunuz demektir. Çünkü farklı boyalar saçın doğal rengini yitirmesine neden oluyor.

  Uzun gözükmek için çok yüksek topuklar giymeyin: Yüksek topuklarla yürüyemediğinizde komik duruma düşersiniz. Her kıyafetin altına uymayan topuklar da rüküş görünmenize neden olacaktır. Kadınlar ayak ağrısından uyuyamadıkları halde topuklu ayakkabı giymekte ısrar ediyor. Halbuki daha kısa bir topukla da hoş görünebilirsiniz.

  Yanlış makyaj yapıp abartılı görünmeyin: Makyaj insanı vezir de eder rezil de. Makyaj az miktarda ve doğru yapıldığında yüze bir estetik kattığı doğru. Ancak bazı kadınlar, makyajda modayı körü körüne takip ettikleri için komik duruma düşüyor. Makyajı aşırılaştırmak, kat kat fondötenler, kapatıcılar sürmek sizi daha yaşlı, çirkin ve ifadesiz göstermekten başka işe yaramaz. En çok yapılan hata ten renginize uygun olmayan fondötenin yüzünüz ve vücudunuz arasındaki farkı ortaya çıkarmasıdır.

  Makyaj yaparken zehirlenmeyin: Makyaj malzemelerinde kullanılan kimyasallar özellikle de cıva vücutta birikiyor. Bu nedenle Amerika'da makyaj malzemelerinde cıva kullanımı yasaklandı. Cıva cilt tarafından emildiğinden bedende alerjik reaksiyonlara yol açabiliyor. Makyaj malzemelerinin üzerinde yeterince çalışma yapılmadığı için onların ne tür tehlikelere neden olabileceği konusunda bilgiye sahip olamıyoruz.

  Estetikten mümkün olduğunca uzak durun: En güzel güzellik zaten sizde olandır. Bir kere bunu her zaman aklınızda bulundurun. Estetik çoğu zaman güzelleştirmez. Doğallığınızı bozup sizin diğer kadınlarla olan farkınızı ortadan kaldırır. Dolgunlaştırıcı kozmetiklerle her gün yapılan uygulamalar ise başta güzel bir görüntü oluştursa da zamanla kalıcı bir kötü görüntü veriyor.
  Zayıflamak için her bitkiyi kullanmayın: Bitki deyince hanımlar zayıflamak için onlardan daha sağlıklı bir yol olmadığını düşünür. Halbuki bitkilerden bazısı bağırsakları fazlasıyla çalıştırdığı için zamanla bağırsak tembelliğine yol açar. İdrar artırıcı bitkiler de vücuttan sürekli su attığından suda çözülen mineraller de vücuttan atılır. Vücut su atmaya devam ettiğinde böbrekler hasar görür.

  SALİHA CÜVELEK
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güzelleşmek İçin Çirkinleşmeyin Forum Tarih
Güzelleşmek İçin Neler Yapılmalı Güzellik & Bakım 27 Nisan 2011
Doğum Sonrası GüzeLLeşmek İçin Gebelik ve Annelik 12 Mart 2009
Kahve ve zeytin yağı ile güzelleşmek Güzellik & Bakım 24 Ocak 2009
Osmanlı devleti coğrafi keşifler ile birlikte ekonomik olarak niçin zayıfladı? Tarihi Bilgiler Dün 22:43
Avrupalılar niçin denizden bir yol bulma ihtiyacı duydular kısaca Sorular ve Cevaplar Dün 22:37

Bu Sayfayı Paylaş