Güzelleşeyim derken sağlığınızdan olmayın!

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Güzelleşeyim derken sağlığınızdan olmayın! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ucuz estetik faciaya neden olur[​IMG]Güzelleleşmek uğruna çok sayıda kadın adeta oluk oluk para harcarken, estetik cerrahide ucuz yöntemlerin tercih edilmesi sonucu yaşanan alerjik reaaksiyonların kadınların kabusu olabileceği bildirildi.


  Essetik cerrahi güzelleşmek için sınırsız imkanlar sunarken, Bursa'da dudaklarına dolgunluk kazandırmak için bebek yağı enjekte ettiren 4 hastada ciddi alerjik reaksiyonlar oluştuğu bildirildi. .
  Yaptırdıkları uygulama sonucu dudakları şişen ve dudak yapılarında ciddi yapısal bozukluk meydana gelen kadınlar, estetik plastik cerrahi uzmanı Dr. Erhan Şafak tarafından tedavi edildi. Ciddi alerjik reaksiyonlar gösteren kadınların kendilerine müracat ettiklerinde dudaklarının kötü bir durumda olduğunu söyleyen Dr. Erhan Şafak, hastaların hemen ameliyata alındığını ve dudaklarındaki bebek yağının mümkün olduğu kadar çıkarıldığını belirtti. Operasyonun ardından eski sağlıklarına kavuşan kadınların bu işe daha ucuz olsun diye başvurdukları öğrenildi.
  Estetik ameliyatların ucuz olması yerine sağlıklı ve kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunan estetik ve plastik cerrahi uzmanı Dr. Erhan Şafak, estetik ameliyatların ciddi bir iş olduğunu, estetik uygulamalarda işin kalitesinin her zaman maliyetten daha önemli olduğuna dikkat çekti.
  Yapılacak bütün estetik operasyonlarda kesinlikle konusunda uzman doktorlara güvenilmesi gerektiğinin altını çizen Dr. Şafak, "Güzel bir görünüme kavuşmak isterken sağlığınızıkaybetmeyin" uyarısında bulundu. Dr. Erhan Şafak, "Dudak o kadar hassas bir bölgedir ki, diğer bölgelere uygulanan dolgu maddeleri bile dudakta kullanılmaz. Bebek yağına gelince, bu maddeler dışarıdan cilde sürmek için üretilmiştir. Vücut içine enjekte edildiğinde ciddi alerjik reaksiyonlar yapar ve steril olmadığı için iltihaplara yol açabilir" diye konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güzelleşeyim derken sağlığınızdan Forum Tarih
Güzelleşeyim Derken Göz Sağlığınızdan Olmayın Genel Sağlık 26 Kasım 2009
Hacca giderken yapılması gereken hazırlıklar nelerdir? Oruç-Hac-Zekat 7 Mart 2016
Umreye Giderken Gerekli Malzemeler Nelerdir Oruç-Hac-Zekat 11 Şubat 2014
Dua Ederken Neler Söylenmeli Dualarımız Dua paylaşımları 27 Nisan 2012
Karga Bülbülü Taklit Edeyim Derken, Ötmeyi Unutmuş Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 13 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş