Güzel Remedios Karekteri - Hayali Karakterler

'Masal Kahramanları' forumunda DeMSaL tarafından 11 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Güzel Remedios Karekteri - Hayali Karakterler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güzel Remedios Hayali Karakterler - Güzel Remedios Karakter - Hayali Karakter - Güzel Remedios Hayali Karakter - Güzel Remedios Kimdir - Güzel Remedios Hakkında  Gabriel Garcia Marquez'in Yüzyıllık Yalnızlık adlı kitabındaki güzelliği ve saflığı ile ün salan karakter.

  Güzel Remedios o kadar güzeldir ki Macondo köyündeki tüm erkekler onun için deli olurlar. Bu yüzden ailesi onu evden çıkarmaz. Dışarı çıktığı zaman yüzüne peçe takar ve yanında daima bir akrabası vardır. Çok saftır ve evde tek yaptığı saatlerce banyo yapmak ve çıplak dolaşmaktır. Korse gibi sıkı giysileri gereksiz bulur; kadınların bu tür giysilerle kendilerini neden cezalandırdıklarını anlamaz.

  Güzel Remedios çok iyi ve saf bir kız olmasından dolayı göğe yükselmiştir.

  Kitaptan alıntı

  ...Güzel Remedios, hiç de bu dünyanın insanı değildi. Her türlü tutkudan uzaktı, hele başkalarının saplantılarını paylaşması düşünülemezdi bile.

  Anlatılamaz güzellikte bir genç kız olmuştu. Formaliteden daha da uzaklaşmış, kötülük ve kuşkudan daha da arınmış, basit gerçeklerle dolu kendi dünyasında mutluluğu bulmuştu. Kadınların korselerle, iç etekleriyle kendilerine neden eziyet ettiklerini bir türlü aklı almıyordu. Bu yüzden kendine bol bir cüppe dikerek giysi sorununu çözümledi. Kalçalarına kadar inen saçlarını kessin, taraklarla, kırmızı kurdelalı örgülerle başının üzerine toplasın diye öylesine başının etini yediler ki, sonunda saçını kökünden kazıttı ve kestiği saçtan ermiş heykellerine perukalar yaptı. Bu, onun her şeyi basitleştirme içgüdüsünün şaşılacak bir sonucu oluyordu. Rahat etmek için töreleri ne denli hiçe sayarsa, inanılmaz güzelliği o denli göze çarpıyordu...

  ...Ve bahçede yıkanmış çarşafları katlarken gizemli bir esinti duydu. O anda Güzel Remedios’un ayakları yerden kesilmiş ve uçmaya başlamıştı. Çarşaflar ve Güzel Remedios dalya çiçeklerinin, ağustos böceklerinin arasında yükseldi. Saat dördü vurduğunda en yükseklerden uçan kuşların bile erişemeyeceği bir yükseklikte gözden kaybolup gitti...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güzel Remedios Karekteri Forum Tarih
Çevreyi korumak güzelleştirmek için neler yapılmalı kısaca Doğa ve Bitkiler 22 Ocak 2017
Dürüst olmak gerekirse ilk çağlarda hayat daha güzeldi diyen biri haklı mıdır? Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Namazın kişiye kazandırdığı güzel ve olumlu davranışlar kısaca Dinimizin Direği Namaz 6 Aralık 2016
Güzel ahlaklı olmanın önemi kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 6 Aralık 2016
Güzel söz sadakadır kompozisyon örneği Edebi Türler Halk Edebiyatı 23 Kasım 2016

Bu Sayfayı Paylaş