Güzel Kaşlar İçin!

'Güzellik & Bakım' forumunda maviboncuk tarafından 10 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Güzel Kaşlar İçin! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güzel Kaşlar İçin!

  Kaşlar, gözlerin çerçevesidir. Yanlış uygulamalar yüzünüzün bütün ifadesini değiştirir. Bu nedenle doğala en yakın şekilleri belirlemeye özen gösterin.
  Güzel Kaşlar İçin!
  [​IMG]
  Kaşın başlangıcı gözün iç köşesine paralel olmalı ve gözün bittiği yerde bitmelidir. En önemli nokta, kaşın kavisidir. Yumuşak bir kavis vermelisiniz. Çok keskin bir kavis ortası yapmamaya dikkat edin. Sivri veya ince bir kas, yüzünüzde çok sert ve şaşkın bir ifadeye sebep olur.
  Unutmayın kaşlar yüzünüzün havasını belirleyen göstericilerdir. Yalnızca doğal şeklin dışında kalan kılları alın. Her kaşta bir kaç kıl alıp, diğerine geçin. Bu sizi gereksiz kıl almaktan kurtaracaktır. Daha dengeli bir alım yaparsınız. Eğer birkaç kıl eksik duruyorsa, her bir kılı çizmek için, vizon veya kahverengi kalem kullanın. Kaşın kökünden başlayın ve kaşın yönünü izleyerek, yukarı doğru çizin. Kesik ve seri olarak saç inceliğinde çizgiler çizin.
  İnce kaşları kalınlaştırmak için yapabileceğiniz şeyler var. Kaş, burun köprüsü üzerinde en sık haldedir, hafif bir kavisle sona doğru yumuşakça incelir. Burun köprüsünden başlayın. Vizon veya kahverengi tonlarda kalem kullanın. Boyayı kaç kıllarının üzerinden uygulayın. Doğal tonunu izleyerek, kaş kıllarının altına da boya uygulayın. Kalınlaştırma işlemi, kalemi doğal kılların altından ve hafifçe üzerine doğru taşırarak yapılır. Bu işlemi yaptığınızda kaşlarınız çok fazla kalın durmayacaktır. Kaş fırçası ile dağıtarak, yukarı doğru fırçalayın. Kaş fırçasına, saç spreyi püskürtün veya nemli sabun uygulaması yapın. Kaşlarınızı yukarıya doğru tutmak için bu şekilde fırçalayın. Taze ve canlı bir görünüm kazandırmak ve kaşlarınızı kalkık bir halde tutabilmek için, kaşlarınıza şeffaf rimel de kullanabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güzel Kaşlar İçin Forum Tarih
Çarpıcı Dudaklar ve Kaşlar İçin Güzellik Sırları Güzellik & Bakım 17 Eylül 2009
Güzel Görünmek İçin Kaşları Aldırmak İnceltmek Hakkında Hadisler Sünnetler & Hadisler 13 Ağustos 2008
3. sınıf Türkçe Tasarruf Ne Güzeldir cevapları Eğitim Bilgileri 25 Eylül 2017
Çevreyi korumak güzelleştirmek için neler yapılmalı kısaca Doğa ve Bitkiler 22 Ocak 2017
Dürüst olmak gerekirse ilk çağlarda hayat daha güzeldi diyen biri haklı mıdır? Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş