Güzel Gözler Yaratmak

'Güzellik & Bakım' forumunda NeslisH tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Güzel Gözler Yaratmak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gözlerin şekline ,rengine, kişisel tercihlere ve duruma göre uygulanabilecek değişik makyaj yöntemleri vardır.

  *FAR

  Göz kapağınızı önce açık renk bir far ile baz yapın. Bazın üzerini kirpik diplerinden başlayarak ,daha koyu renk bir far ile gölgelendirin.

  -Renklerleri nasıl seçelim?

  Gözlerinizin üzerine hangi rengi kullanırsanız kullanın sizin göz renginizi bastırmamalıdır. Göz renginizin tonunu veya zıttını kullanarak onları belirgin hale getirebilirsiniz.

  Yeşil gözlüler; lila,mor,bordo,altın ve bronz tonları

  Mavi gözlüler; pembe,gri,şeftali,altın ve bronz tonları

  Kahverengi gözlüler; mor,lila,mavi,yeşil,gri ve pembe tonları tercih etmelidirler.  Not; farınızın kalıcı olması için far uygulamadan önce göz kapağınıza fondöten uygulayabilirsiniz.  *GÖZ KALEMİ

  Göz kalemi ile gözerinize derinlik kazandırabilirsiniz. Kirpiklerinizin iç tarafına çekilen kalemin gözleri küçük gösterdiğini ,kirpiklerin dışındaki yumuşak bir çizginin ise daha çekici ve geniş bir bakış sağladığını unutmayın.

  Gözlerin daha büyük görünmesi için, göz kaleminizi üst kirpik çizgisinde gözün iç köşesinden ortaya kadar ince olarak uygulayın,göz ortasından dış köşeye doğru çizgiyi kalınlaştırın.  * RİMEL

  Rimel bakışlarınıza anlam ve yoğunluk katar. Yorgun görünümü bir anda yok eder. Kirpikleriniz ince ise iyi bir görüntü elde etmek için iki kat rimel kullanmalısınız. İlk kat kuruduktan sonra fırça ile kirpikleri birbirinden ayırın ve ikinci kat uygulayın. Alt kirpiklere rimel sürmek için , fırçayı dik tutun ve daha iyi kontrol edebilmek için bir kenardan diğerine doğru sürün.

  Sarışınlara kahverengi veya kahve/siyah rimel yakışırken,esmerler için siyah rimel daha uygundur
   

Bu Sayfayı Paylaş