Güzel bir cilt için beslenme önerileri

'Güzellik & Bakım' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 13 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Güzel bir cilt için beslenme önerileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ağızınıza koyduğunuz her şeyin kalçanızın büyüklüğünü belirlediğini biliyorsunuz; peki ya yediklerinizin cildinize olan etkisi?

  Uzmanlar, yediğiniz şeylerin cildinizin görünümünde son derece belirleyici rol oynağını söylüyorlar. Bir sürü sebze ve meyve tüketiyorsanız, cildiniz daha iyi görünecektir, fakat çok fazla kahve içiyorsanız cildiniz kurur. Peki kırışıklıkların görünümünü hafifletmek, daha canlı bir cilde kavuşmak ve sivilceleri önlemek için nasıl beslenmeliyiz?

  Kırışıksız ve daha canlı bir cilt
  Serbest radikal sayısı çok fazla arttığında kırışıklıklar oluşur. Serbest radikaller, güneş, stres, sigara ve çok fazla kafein yüzünden oluşan ve vücutta başıboş dolaşarak sağlıklı hücrelere zarar veren moleküllerdir. Kolajen ve elastin liflerine saldırarak cildin yaşlanmasına neden olan serbest radikallerin verdiği zararı önleyen ve tamir eden besinler tüketmelisiniz. Üstelik vücudunuz gerekli besinleri almadığında, cildiniz nemsiz kalır ve cansız görünür. Şimdi de iyi haber; sağlıklı beslenmeye başladığınızda, cildinizin buna ne kadar çabuk tepki verdiğine şaşıracaksınız!

  Kafeini kontrol edin. Günde iki bardak veya iki kutudan fazla kafeinli içecek tüketmemeye özen gösterin. Çünkü kafein vücuttan su atılmasına neden olur. Unutmayın eğer cildiniz nemliyse kırışıklıklar daha az belirgin görünecektir: Bir üzüm tanesi ile kuru üzümü karşılaştırın, ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Eğer kafeine ihtiyaç duyuyorsanız, yeşil çayı tercih edin. Yeşil çay, kafein içermesine rağmen, içindeki polifenoller sayesinde serbest radikalleri yok eder.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güzel cilt için Forum Tarih
Cilt Güzelliği İçin Okunacak Dua Dualarımız Dua paylaşımları 16 Haziran 2012
Cilt güzelliği için doğal maskeler Güzellik & Bakım 10 Mart 2011
Güzellik ve Bakım - Normal Ve Kuru Cilt İçin Maskeler Güzellik & Bakım 12 Aralık 2010
Cilt güzelliği için öneriler - Cilde tuzlu bakım Güzellik & Bakım 12 Temmuz 2010
Güzel Bir Cilt Için Ipuçlari Güzellik & Bakım 31 Ağustos 2009

Bu Sayfayı Paylaş