Gürcülerin güvendiği tek ülke Türkiye

'Yurt Dışı Haberler' forumunda NeslisH tarafından 14 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Gürcülerin güvendiği tek ülke Türkiye konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  AHISKA (İHA) - Rusya Federasyonu ile Gürcistan arasındaki gerilim sürerken Türkiye sınırına yakın Gürcü köylerinde yaşayanlar savaştan çok etkilendiklerini belirterek, güvendikleri tek ülkenin Türkiye olduğunu söylediler.

  Gürcistan'ın Ahıska köylerinden birinde ikamet eden yaşlı Gürcü bir kadın, savaştan çok etkilendiklerini ve güvendikleri tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Ahıska ili Vale ilçesinde ikamet eden Gürcüler, "Tiflis'i Ruslar bombaladılar. Bizim çocuklarımızı askere götürdüler. Bizim komşularımız olan Ermeliler ise çocuklarını alarak bu bölgeden çekip gittiler. Şimdi bir şey yok" dedi.
  Bir başka Gürcü kadın ise, "Savaş bizi çok etkiledi. Ama biz o kadar korkmuyoruz. Biz Türkiye'ye yakında oturuyoruz. Biz öyle inanıyoruz ki, Türkiye bizi zorda böyle bırakmaz. Türk Devleti büyüktür, Allah büyüktür. Buralarda bize bir şey olmayacağına inanıyorum" diye konuştu.
  Türk sınırına yakın olan Gürcü köylerinde hayat normal akışında devam ediyor. Tarlada çalışan Gürcü çiftçiler, tarım işlerinin birçoğunu öküz gücünden yararlanarak yapmaya çalışıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gürcülerin güvendiği ülke Forum Tarih
Güvendiğim dağlara kar yagdı Resimli Şiirler 20 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş