Gürüz: YÖK'ü bu hale getirenler utansın

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 24 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Gürüz: YÖK'ü bu hale getirenler utansın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) - YÖK eski Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz, Dokuz Eylül Üniversitesi'nde rektörlük seçimine Danıştay'ın el koyması üzerine, “YÖK'ü bu hale getirenler utansın. Biz nasıl bıraktık, ne hale getirdiler” dedi.
  Dokuz Eylül Üniversitesi'nde rektörlük seçiminde oyların yaklaşık yüzde 47'sini alan, ancak rektör olarak atanmayan Prof. Sedef Gidener'in atamasının mahkeme kararı ile durdurmasına YÖK eski Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz'den sert tepki geldi. Prof. Dr. Gürüz, ANKA'ya yaptığı açıklamada, mahkeme kararına ilişkin olarak açıklama yapmayacağını belirtirken, durum ile ilgili YÖK ayağının önemli olduğuna işaret etti. Prof. Dr. Gürüz, bir önceki YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'e yüklenerek, “YÖK'ü bu hale getiren Prof. Dr. Teziç'in kendisidir. Adam gibi bir kadro kursaydı YÖK bu hale gelmezdi. Prof. Dr. Teziç, İstanbul Üniversitesi'nin eski rektörü Prof. Dr. Kemal Kılıçdaroğlu'na da aynı şeyleri yapmıştı. Biz kendilerine nasıl bıraktık, ne hale getirdiler” dedi.
  YÖK'ün kararlarının tartışmalara sebep vermesinde yeni atanan Genel Kurul üyelerine atıfta bulunan Prof. Dr. Gürüz, “YÖK'e bu kişilerin gelmesinde bir önceki yönetimin suçu var. Milletin kaderi ile oynuyorlar” dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gürüz YÖK'ü hale Forum Tarih
Yağma Yok Ne Demek - Yağma Yok'un Anlamı FrmArtuklu TatLı SöZLük 5 Mayıs 2011
YÖK'ün devrim niteliğindeki yeni taslağı Eğitim Haberleri 19 Kasım 2009
YÖK'ün gündemi "ÖSS" Eğitim Haberleri 29 Ocak 2009
YÖK'ün "örgütlenmeyin" emri yargıya taşındı Eğitim Haberleri 13 Ocak 2009
YÖK'ün MYO için Getireceği Yenilikler ( UYGULAMA MÜHENDİSLİĞİ ) Mühendislik 30 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş