Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 9 Haziran 2010

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 9 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 9 Haziran 2010 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  9 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek olan yağışların; yarın (Çarşamba) Marmara'nın doğusu (İstanbul, Balıkesir, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bursa, Bilecik), İç Ege (Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Göller Yöresi (Isparta, Burdur, Antalya'nın Elmalı ve Korkuteli ilçeleri) ile Bolu, Düzce, Eskişehir, Konya ve Karaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, bu akşam saatleri ile yarın (Çarşamba) zamanla güney ve doğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli esecek.

  UYARILAR
  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Çarşamba) Marmara'nın doğusu (İstanbul, Balıkesir, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bursa, Bilecik), İç Ege (Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Göller Yöresi (Isparta, Burdur, Antalya'nın Elmalı ve Korkuteli ilçeleri) ile Bolu, Düzce, Eskişehir, Konya ve Karaman çevrelerinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  MARMARA

  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba) İstanbul, Balıkesir, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  EGE

  Parçalı çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba) Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ

  Parçalı çok bulutlu, bu akşam Mersin, Adana, Osmaniye ve K.Maraş çevreleri, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba) Isparta ve Burdur ile Antalya'nın kuzeybatı ilçelerinde (Elmalı, Korkuteli) kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU

  Parçalı çok bulutlu, bu akşam kuzey ve doğu kesimleri, yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba) Eskişehir, Konya ve Karaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ

  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Çarşamba) Bolu ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ

  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU

  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Çarşamba) bölgenin kuzey ve batısı aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU

  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0mGörüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, güneyinde kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 gece ilk saatlerde 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m güneyinde 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ Çok bulutlu, zamanla sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4,gece ilk saatlerde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, ilk saatlerde 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Günlük Hava Tahmini Forum Tarih
28 Nisan 2011 Perşembe Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2011
25 Şubat 2011 Cuma Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2011
22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Şubat 2011
17 Şubat 2011 Perşembe Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 17 Şubat 2011
16 Şubat 2011 Çarşamba Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş