Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 8 Haziran 2010

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 7 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 8 Haziran 2010 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  8 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek olan yağışların İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa, Bilecik ile yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Niğde, Kayseri, Sivas, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve batı bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa, Bilecik ile yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Niğde, Kayseri, Sivas, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım, heyelan v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA

  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri, yarın (Salı) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur), yarın (Salı) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) öğleden sonra Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) öğleden sonra Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğleden sonra Erzincan, Tunceli ve Malatya çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısında 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatı, sabah saatlerinden sonra kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, yarın (Salı) aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Orta Ege'de 4 ila 6, Güney Ege'de 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege'nin güneyinde 2,0 ila 2,5m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, ilk saatlerde Antalya körfezinde kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Günlük Hava Tahmini Forum Tarih
28 Nisan 2011 Perşembe Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2011
25 Şubat 2011 Cuma Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2011
22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Şubat 2011
17 Şubat 2011 Perşembe Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 17 Şubat 2011
16 Şubat 2011 Çarşamba Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş