Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 7 Haziran 2010

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 6 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 7 Haziran 2010 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  7 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam eden yağışların Marmara'nın doğusu (İstanbul, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya ve Kocaeli), Batı Karadeniz ile Kütahya, Uşak, Afyon, Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Güney, iç ve doğu bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak, Trakya'da 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR : Genellikle kuzeyli yönlerden, yarın (Pazartesi) zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Marmara'nın doğusu (İstanbul, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya ve Kocaeli), Batı Karadeniz ile Kütahya, Uşak, Afyon, Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım, heyelan v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik, Tekirdağ)ile yarın Kırklareli ve Çanakkale çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bölgenin doğusunda (İstanbul, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya ve Kocaeli) kuvvetli olması beklenmektedir. Rüzgar bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri ile yarın (Pazartesi) zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Kütahya, Afyon ve Uşak çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir.

  AKDENİZ

  Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur) ile, yarın (Pazartesi) Mersin çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU

  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kuzeyi (Ankara, Eskişehir, Yozgat, Kırıkkale, Sivas, Çankırı)ile yarın (Pazartesi) zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: Ankara ile zamanla Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: Bolu ve Düzce çevreleri ile zamanla bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli, yarın (Pazartesi) Orta Karadeniz ile Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, kuzeyi (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan) ile yarın (Pazartesi) Van, Ağrı, Iğdır ve Hakkari çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  DENİZLERDE HAVA


  Batı Karadeniz, Marmara, Ege ile ilk saatlerde Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı Rüzgar: Batı Karadeniz'de Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, doğusu ile sabah geneli 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, gece 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m , güneyinde 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 açıkları 5 ila 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, yarın (Pazartesi) öğleden sonra açıkları 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m açıklarında 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu batısı aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5, ilk saatlerde Batı Akdeniz'in batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m ilk saatlerde Batı Akdeniz'in batısı 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, yarın (Pazartesi) aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Günlük Hava Tahmini Forum Tarih
28 Nisan 2011 Perşembe Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2011
25 Şubat 2011 Cuma Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2011
22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Şubat 2011
17 Şubat 2011 Perşembe Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 17 Şubat 2011
16 Şubat 2011 Çarşamba Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş