Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 23 Haziran 2010 Çarşamba

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 22 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 23 Haziran 2010 Çarşamba konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  23 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek yağışların yarın (Çarşamba) Marmara, Kıyı ve Güney Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli), Batı Karadeniz ile Isparta, Burdur, Antalya'nın iç kesimleri, Adana'nın doğu kesimleri, Osmaniye, K.Maraş, Hatay, Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Bütün bölgelerimizde 3 ila 5 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, bu akşam ve gece saatlerinde İç Anadolu'da kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların yarın (Çarşamba) Marmara, Kıyı ve Güney Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli), Batı Karadeniz ile Isparta, Burdur, Antalya'nın iç kesimleri, Adana'nın doğu kesimleri, Osmaniye, K.Maraş, Hatay, Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, dolu v.b) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde Bursa ve Yalova çevrelerinde, yarın (Çarşamba) Trakya ile zamanla bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Afyon ve Kütahya çevreleri ile yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Çarşamba) Kıyı ve Güney Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli)kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ
  Parçalı, zamanla çok bulutlu yarın (Çarşamba) Adana,Osmaniye, K.Maraş ve Hatay ile öğle saatlerinden itibaren Antalya, Mersin, Isparta ve Burdur çevreleri arsalıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Çarşamba) Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya'nın iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Ankara ve Eskişehir ile yarın (Çarşamba) zamanla Yozgat, Kırıkkale, Sivas ve Kayseri çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde kıyıları (Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize), yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Erzincan çevreleri, yarın doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş, Van, Hakkari, Şırnak) ile zamanla Malatya çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Adıyaman ve Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Akdeniz'de fırtına bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Batı Karadeniz'de kuvvetli olmak üzere sağanak ve gökgürültülü yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 doğusu 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, sabah doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz'in doğusu 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatı, sabah kuzeybatıdan 3 ila 5, Güney Ege'nin Güneyinde 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 2,5m Görüş: İyi.yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, gece saatlerinden itibaren çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi. Yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı. Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Günlük Hava Tahmini Forum Tarih
28 Nisan 2011 Perşembe Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2011
25 Şubat 2011 Cuma Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2011
22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Şubat 2011
17 Şubat 2011 Perşembe Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 17 Şubat 2011
16 Şubat 2011 Çarşamba Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş