Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 22 Haziran 2010 Salı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 22 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 22 Haziran 2010 Salı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  22 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Gece saatlerinden itibaren Marmara ve Kıyı Ege ile yarın (Salı) kuzey ve batı kesimlerde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışlar bekleniyor. Yağışların, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra İstanbulu'un Anadolu Yakası ve bogaz çevresi, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale, Kütahya, Eskişehir, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Salı) batı bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak, diger yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, bu akşam saatlerinde Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu bölgesinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yarın (Salı) Marmara ve kuzey Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra İstanbulu'un Anadolu Yakası ve bogaz çevresi, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale, Kütahya, Eskişehir, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara( sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi v.b) karşı ilg,ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde bölgenin batısı ile zamanla geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra güney ve doğusunda(İstanbulu'un Anadolu Yakası ve bogaz çevresi, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale) çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, bu gece saatlerinde Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla) ile zamanla bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı batısı çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra göller yöresi aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeyi çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Ankara, Çankırı ve Kırıkkale ile öğle saatlerinden sonra Eskişehir, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinde kuvvetli olacak.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin ile yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Samsun ve iç kesimleri (Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin)aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Erzurum,Kars, Ardahan ile yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Yarın öğleden sonra Batı Akdeniz açıkları ile Orta Akdeniz'de fırtına, Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) batısı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı,Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğu batısı güneybatıdan 2 ila 4 yarın öğleden sonra 3 ila 5 doğusu 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu batısı güneydoğudan 2 ila 4 gece 3 ila 5 yarın öğleden sonra kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz'de yarın 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 gece 3 ila 5 yarın 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yarın 2,0m Görüş:İyi.yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı,Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 batısı 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı 2,5m Görüş: İyi.yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, zamanla batısı parçalı ve çok bulutlu,Rüzgar: Batı Akdeniz'de Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 güneyi gece 4 ila 6 yarın sabah 5 ila 7 öğleden sonra açıkları 6 ila 8, Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatı batı kıyıları kuzeydoğudan 2 ila 4, yarın öğleden sonra güneybatıdan 5 ila 7 batısı 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Akdeniz açıkları ile Orta Akdeniz'de yarın öğleden sonra 2,5 ila 3,5m Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 yarın 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Günlük Hava Tahmini Forum Tarih
28 Nisan 2011 Perşembe Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2011
25 Şubat 2011 Cuma Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2011
22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Şubat 2011
17 Şubat 2011 Perşembe Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 17 Şubat 2011
16 Şubat 2011 Çarşamba Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş