Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 20 Haziran 2010 Pazar

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 20 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 20 Haziran 2010 Pazar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  20 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların, bu akşam saatlerinde Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yarın (Pazar) zamanla güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam saatlerinde Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, dolu vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  HAFİF TOZ TAŞINIMI: Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda hafif toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Hava kalitesinde düşüş, görüş mesafesinde azalma vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ile Balıkesir'in kuzey çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Afyon, Uşak, Kütahya ve Denizli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Göller Yöresi, yarın (Pazar) öğleden sonra Isparta, Burdur, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Adana'nın kuzey çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin batısı ile Sivas, yarın (Pazar) kuzey ve doğusu kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ

  Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kastamonu, yarın (Pazar) Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt, yarın (Pazar) bölgenin iç kesimleri ile Rize ve Artvin çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde Erzincan, Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda hafif toz taşınımı beklenmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam Adıyaman, Batman ve Siirt, yarın (Pazar) öğle saatlerinde Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, batısında güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi.

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) batısı kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, gece saatlerinden sonra 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinden sonra tamamında batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğu, sabah saatlerinden sonra güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğu, sabah saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Günlük Hava Tahmini Forum Tarih
28 Nisan 2011 Perşembe Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2011
25 Şubat 2011 Cuma Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2011
22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Şubat 2011
17 Şubat 2011 Perşembe Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 17 Şubat 2011
16 Şubat 2011 Çarşamba Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş