Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 18 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  19 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışların, yarın (Cumartesi) Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Erzincan, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Güney Ege ve Akdeniz ile Doğu Anadolu'da 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde 1 ila 3 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yarın (Cumartesi) zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Cumartesi) Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Erzincan, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, dolu vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı, yarın (Cumartesi) zamanla Trakya çok bulutlu geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) öğleden sonra iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, yarın (Cumartesi) iç kesimleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra doğusu (Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat, Sivas, Kayseri, Niğde, Karaman) ile Konya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde İnebolu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren Karabük ve Kastamonu çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Samsun, Ordu, Tokat ve Giresun Artvin çevreleri ile yarın (Cumartesi) bölgenin iç kesimleri (Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Artvin) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cumartesi) Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU

  Parçalı çok bulutlu, kuzeyi (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile yarın(Cumartesi) bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren Erzincan, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) doğusu (Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt) kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde doğusu kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, batısı sabah kuzeydoğu, yarın (Cumartesi) öğle doğu güneydoğu, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m batı kıyılarında 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın (Cumartesi) sabah 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan, yarın (Cumartesi) sabah güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de güney ve güneydoğu, yarın (Cumartesi) güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Cumartesi) aralıklı sağanak yağışlı, bulutlu Rüzgar: güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Günlük Hava Tahmini Forum Tarih
28 Nisan 2011 Perşembe Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2011
25 Şubat 2011 Cuma Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2011
22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Şubat 2011
17 Şubat 2011 Perşembe Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 17 Şubat 2011
16 Şubat 2011 Çarşamba Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş