Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 17 Haziran 2010 Perşembe

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 17 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 17 Haziran 2010 Perşembe konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  17 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı
  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, Akdeniz bölgesinde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde güney ve iç kesimler ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
  Trabzon, Rize, Giresun, Ordu, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde şiddetli, dağlık kesimlerinde aşırı yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, dolu vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli ile Tekirdağ çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE

  Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu geçecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) öğleden sonra Sivas çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Trabzon, Rize, Ordu, Giresun, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde şiddetli, dağlık kesimlerinde aşırı yağış bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölgenin kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Bingöl) ile yarın (Perşembe) Muş, Hakkari, Şırnak ve Bitlis çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ile Erzurum'un kuzey ve doğu ilçelerinde şiddetli, dağlık kesimlerinde aşırı yağış bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, doğusu kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu, batısı güneydoğudan 2 ila 4 , Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı doğusu güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m doğusunda 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı az bulutlu, Rüzgar: kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4,yarın öğleden sonra 3 ila 5, güneyinde kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 gece ilk saatler ile yarın öğleden sonra 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m ilk ve son saatlerde güneyinde 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 sabah saatlerinde 4 ila 6, Doğu Akdeniz'de güney ve güneydoğu, yarın öğleden sonra güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısında açıklarda 1,5 ila 2,5m,Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Günlük Hava Tahmini Forum Tarih
28 Nisan 2011 Perşembe Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2011
25 Şubat 2011 Cuma Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2011
22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Şubat 2011
17 Şubat 2011 Perşembe Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 17 Şubat 2011
16 Şubat 2011 Çarşamba Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş