Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 15 Haziran 2010

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 15 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 15 Haziran 2010 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  15 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Uşak ve Kütahya'nın güney ve doğu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu bölgelerimizde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyı kesimleri ile Güneydoğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu akşam saatlerinde Uşak ve Kütahya'nın güney ve doğu çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Yıldırım vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri (Kütahya, Uşak, Afyon, Denizli) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Uşak ve Kütahya'nın güney ve doğu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  AKDENİZ

  Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Isparta ve Burdur çevreleri, yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren Adana ve Mersin'in kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Amasya çevreleri,yarın (Salı) Tokat, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey ve doğusu çok bulutlu, yarın(Salı) öğle saatlerinden itibaren kuzey ve doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Erzincan, Bitlis, Van ve Hakkari) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, yarıın öğleden sağanak yağışlı Rüzgar: Doğu Karadeniz; batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 3 ila 5, gece batısı 4 ila 6, Batı Karadeniz; güney ve güneydoğu 2 ila 4, doğusu batıdan 3 ila 5, sabah doğu kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: kuzeydoğu, sabah güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege; Kuzey ve kuzeydoğu, sabah kuzeybatıdan 2 ila 4, Güney Ege; kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: güney ve güneybatı, doğusu batı ve güneybatıdan 2 ila 4, yarın öğle saatlerinde Orta Akdeniz'de 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Orta Akdeniz'de 2,0m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: güney ve güneybatı, gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Günlük Hava Tahmini Forum Tarih
28 Nisan 2011 Perşembe Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2011
25 Şubat 2011 Cuma Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2011
22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Şubat 2011
17 Şubat 2011 Perşembe Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 17 Şubat 2011
16 Şubat 2011 Çarşamba Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş