Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 11 Haziran 2010

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 11 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 11 Haziran 2010 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  11 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek olan yağışların; yarın (Cuma) Afyonkarahisar, Isparta, Konya'nın kuzey ilçeleri (Sarayönü, Kulu, Yunak, Ilgın) ile Ankara'nın güney ilçelerinde (Şereflikoçhisar ve Bala) kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyı kesimlerinde güney ve güneydoğu, yarın (Cuma)öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Cuma) Afyonkarahisar, Isparta, Konya'nın kuzey ilçeleri (Sarayönü, Kulu, Yunak, Ilgın) ile Ankara'nın güney ilçelerinde (Şereflikoçhisar ve Bala) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Dalaman, yarın (Cuma) Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli ile Muğla, Aydın ve Manisa'nın doğu ilçeleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Afyonkarahisar çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri, yarın (Cuma) Isparta, Burdur, Alanya, Mersin ve Anamur çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren Isparta çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Konya'nın kuzey ilçeleri (Sarayönü, Kulu, Yunak, Ilgın) ile Ankara'nın güney ilçelerinde (Şereflikoçhisar ve Bala) kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Cuma) iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Erzincan ile yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve az bulutlu geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, orta ve doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu batıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıda, sabah doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de Kuzey ve kuzeydoğudan, Güney Ege'de kuzeybatıdan 3 ila 5 açıklarında 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m açıklarında 2,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, doğusu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatı, gece kuzeydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu, sabah güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Günlük Hava Tahmini Forum Tarih
28 Nisan 2011 Perşembe Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2011
25 Şubat 2011 Cuma Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2011
22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Şubat 2011
17 Şubat 2011 Perşembe Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 17 Şubat 2011
16 Şubat 2011 Çarşamba Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş