Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 10 Haziran 2010

'Yurt İçi Haberler' forumunda Dine tarafından 10 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 10 Haziran 2010 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Haziran 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek olan yağışların; bu akşam saatlerinde Bilecik,Isparta, Burdur, Bolu, Eskişehir ile Ankara'nın güney ve batısı ile yarın (Perşembe) güney ve batısı(Ankara, eskişehir, Konya, Karaman, Kırıkkale, Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Niğde) ve Yozgat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Perşembe)ülkemizin batı ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, iç kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güney ve doğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu akşam saatlerinde Bilecik,Isparta, Burdur, Bolu, Eskişehir ile Ankara'nın güney ve batısı ile yarın (Perşembe) güney ve batısı(Ankara, eskişehir, Konya, Karaman, Kırıkkale, Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Niğde) ve Yozgat çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bursa, Balıkesir, Bilecik) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların;bu akşam saatlerinde Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde bölge geneli, Yarın (Perşembe) iç kesimleri (Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli, Manisa) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ilk saatlerde Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşiam ilk saatlerde göller yöresi ile yarın (Perşembe)bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.Yağışların: Bu akşam ilk saatlerde Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ilk saatlerde Eskişehir ile Ankara'nın güney ve batı çevrelerinde, yarın (Perşembe) güney ve batısı(Ankara, eskişehir, Konya, Karaman, Kırıkkale, Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Niğde) ile yozgat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Amasya çevreleri ile yarın (Perşembe)bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) Malatya ve Ardahan çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı,Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan doğusu güneybatıdan batısı gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu,Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, güneyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 yarın güneyi 4 ila 6, Güney Ege'de kuzeybatıdan 2 ila 4 güney ve batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı, batısı ile zamanla geneli sağanak yağışlı,Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatı yarın güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Günlük Hava Tahmini Forum Tarih
28 Nisan 2011 Perşembe Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2011
25 Şubat 2011 Cuma Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2011
22 Şubat 2011 Salı Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Şubat 2011
17 Şubat 2011 Perşembe Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 17 Şubat 2011
16 Şubat 2011 Çarşamba Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş