Güneş tutulmasının burçlara etkileri

'Burçlar Alemi - Astroloji' forumunda Dine tarafından 16 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Güneş tutulmasının burçlara etkileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Astrolojik olarak Güneş Tutulmaları oluştuğu burcun nitelikleri ve özelliklerine göre anlam kazanır.
  Sevgili Okurlarım, 2010 yılının ilk Güneş Tutulması öncü Oğlak burcunun 26 derecesinde meydana gelecektir(bir burç 30 derecelik bir dilime sahiptir) Bu tutulma başta Oğlak, Yengeç, Terazi ve Koç burcu mensupları olmak üzere, tüm burçları farklı yaşam alanlarında etkisi altına almaktadır. Astrolojik olarak Güneş Tutulmaları oluştuğu burcun nitelikleri ve özelliklerine göre anlam kazanır. Oğlak burcu mesleki kariyer, toplumsal konum, yapılandırma, hedefler, otoriteler, aile büyükleriyle olan ilişkiler kısaca kişinin sorumlulukları kabullenmesi ve buna göre yaşamını sürdürmesiyle ilişkili olduğundan bu Güneş Tutulması doğal olarak bu konular üzerinde etkilidir. Her burç mensubu kendi doğum haritasında Oğlak burcunun yer aldığı yaşam evine göre kendisini düzenlemeli ve sorumluluklarını kabullenmelidir. Kimileri iş, para, bazıları evlilik, sağlık, bir kısmı çocuklar, hedefler, eğitim, aşk hayatı olarak bu tutulmadan kendi paylarına düşeni anlamış olacaklardır. Biz insanoğluna düşen, sorunlardan kaçmak yerine bizzat kendi gerçeğimizin farkında olarak hayatımızı düzenlemektir.
  Önümüzdeki gerçeğe sırt dönemeyiz. Aldırmazlık yapamayız. Hayatın sadece eğlenmek olmadığını bilmeliyiz. Bu tutulma olgunlaşmak ve büyümekle eş değerdir. Doğal olarak kendi sorumluluğunu almamakta ısrar edenler hayatlarını başkalarının idaresine teslim etmiş ve birilerinin kuklası haline gelmişler demektir. O zaman kaderi suçlamamız, neden hayat bana gülmüyor dememiz ne kadar doğru olabilir. Bizler kendi ayaklarımızın üzerinde durmak zorundayız. 2010 yılı cesur olanların, çalışanların, emek sahiplerinin, adil düzene inananların ve kendi gerçeklerinin farkında olup ter dökenlerin yılıdır. İşte bu Tutulma bize, bunu başarmamız için itekleyici bir güçtür. Güneş Tutulmasının burçlara olan etkisi yorumlarınızda ele alınmıştır. Bu tutulmanın tüm burçlar için destekleyici, olgunlaştırıcı, büyütücü ve bereketlendirici olmasını diliyorum.


  Koç
  15 Ocak Yeniay ve Güneş Tutulmasının Siz Koçlara Olan Etkileri
  Sevgili Koçlar, Mesleki kariyer evinizde meydana gelecek Güneş Tutulması, iş hayatınızla ilgili konulardaki sorumlulukların artışı, karşınıza çıkabilecek yeni fırsatların işaretidir. Hani bazen bir şeyi çok istersiniz ancak önünüzde kuvvetli bir engel vardır. Fakat öyle bir şey olur ki, bu engel mucizevi bir şekilde ortadan kalkar. Sözgelimi size teklif edilen işi bir başkası yapmaktan vazgeçmiştir veya kadroda yer açılır. Söz gelimi biri evlenir, işten ayrılır, iş önünüze gelir. Daha önce hayır yanıtıyla karşılaştığınız bir başvuru kabul edilebilir. Baktığınızda iş oldukça zorlayıcı gelebilir. Kariyerinizi ilgilendiren konularda enine boyuna düşünebilir. Pozisyonunuzla ilgili bir değişim gündeme gelir. Ancak sorumluluklarınız artar. Bu sizin açınızdan zorlayıcı gibi görünebilir. Ancak sabırlı olunursa geleceğiniz açısından gayet olumludur. Hatta yıllar sonra geri dönüp baktığınızda iyi ki kabul etmişim, sabretmişim veya iyi ki inat etmemişim diyebileceğiniz cinsten bir iş teklifidir bu.

  Güneş Tutulmalarında potansiyel gücünüz açığa çıkacağından, belki de bugüne dek farkedilmemiş bir yeteneğiniz karşınıza çıkan bir yenilik sayesinde ön plana çıkar. Bilinçaltınızın derinliklerindeki tüm gizlilikler aşikar olur. Bu sayede sorun olarak görülenler çözüme kavuşturulur. Yaşamınızda yeni bir sayfa açılır, yeni bir başlangıç yapılır. Eğer doğum haritanızdaki işaretler elveriyorsa Güneş Tutulması mesleki açıdan bir milat olarak kabul edilebilir. Gördüğünüz gibi Ocak ayı iş anlamında son derece enteresan enerjilere ev sahipliği yapıyor. Ayın ortasından öncesi ile sonrası arasındaki gelişmeler ilginç durumlar oluşturuyor. Bize düşen önümüzdeki gerçeğin farkında olarak kararlarımızı vermektir.  Boğa

  15 Ocak Yeniay ve Güneş Tutulmasının Siz Boğalara Olan Etkileri
  Sevgili Boğalar, 15 Ocak tarihinde Oğlak burcunda meydana gelecek Güneş Tutulması, mesleki uzmanlığınızla alakalı mevzulardaki yeniliklerin simgesidir. Bu yenilikler için öncelikle belli bir sınav veya aşamadan geçebilirsiniz. Bilginizi, tecrübenizi gösterebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Uzmanlık alanınızı seçebilirsiniz. Kendi alanınızda ihtisas yapabilirsiniz. Yabancı ülke veya şirketlerle irtibata geçebilirsiniz. İşinizle alakalı yolculuk veya görüşmelerde bulunabilirsiniz. Rehberlik hizmeti verebilirsiniz. Yayıncılık, medya faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Öğretim üyeliği, terfi, tayin, atama gibi konularda yeni adımlar atabilirsiniz.

  Belli bir zümre içinde kendinizi ispat etmek için otoritelerle bir araya gelebilirsiniz. İşinizi büyütebilir veya bulunduğunuz alanda iyi bir konuma yükseltilebilirsiniz. Hangi alanda olursa olsun yoğunluğunuz iki misli artabilir. Ancak sabırlı olmanız halinde ilerisi adına son derece önemli bir adımı atmış olursunuz. Yani burada günlük kaygılarınızı bir yana koyarak geleceğiniz adına düşünmeniz önemlidir. Kimileri yarım kalan yüksek okuluna devam kararı alabilir, bazıları birkaç ay sürecek yeni bir eğitimden geçebilir. Bütün bunların gelişiminiz, büyümeniz adına önemli olduğunu düşünerek lütfen sakin olunuz. Bir bakarsınız ummadığınız insanlardan mucizevi yardımlar görebilirsiniz.


  İkizler

  15 Ocak Yeniay ve Güneş Tutulmasının Siz İkizlere Olan Etkileri
  Sevgili İkizler, 15 Ocak tarihinde Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması başkaları kaynaklı yani eş, aile veya iş ortaklarınız kanalıyla elde ettiğiniz gelirleriniz konularında etkilidir. Maddi anlamda kurulacak bağlantıları gösterebilir. Söz gelimi uzun süredir uğraştığınız bir nafaka davası sonuçlanabilir. Bu sonuç sizin yaşamınızın bundan sonrası adına son derece önemli bir dönemin göstergesi olabilir. Ayrılık sonrası eğer maddi açıdan zor durumda kaldıysanız bu tutulma size yeni bir sayfadan hayata bakabilmenizi sağlar. Bir iş ortaklığında eğer maddi yönden anlaşmazlıklar içindeyseniz bu olay sonuca bağlanır. Artık bu kişilerle olan bağınız kopar ve yeni başlayan sürece göre önlemlerinizi alırsınız. Kimileriniz ise yeni bir iş ortağıyla yola devam etmek niyetindedir. Çünkü maddi koşullar dolayısıyla tek başınıza ilerlemeniz zordur. Tutulma sayesinde bu durum aydınlığa kavuşur. Ortaklaşa kullanılan her türlü para, gayrimenkul veya gelir getirici her ne varsa bunlarla ilgili olan yeni gelişmeler hayatınızda yeni bir dönemin başlaması anlamındadır. Bir sağlık probleminiz varsa ve eğer yaşamınızı sekteye uğratıyorsa başarılı bir ameliyatla bu sıkıntıdan kurtulmanız mümkündür.
  Eğer bugüne dek vergileriniz konusunda ihmalkar davrandıysanız yeni bir düzenleme ile bunları ödemeniz gerekebilir. Yalnız bu ödeme belli miktarlarda taksitlendirme şeklinde gerçekleşebilir. İş ortaklarınızla aranızdaki maddi alışverişte artık paranın idaresi sizin kontrolünüze geçebilir. Bu durumda yükümlülükleriniz artar ancak bunlar ilerisi adına sizin açınızdan gayet iyi gelişmelerdir. Sadece sabırlı olmanız gerekebilir. Bebek sahibi olabilirsiniz. Ancak bu hesapta olmayan bir durum ise iyice düşünmeniz ve hesaplarınızı yapmanız gerekebilir. Eğer uzun süredir bir bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız o zaman bu isteğiniz gerçekleşebilir. Kısaca Tutulmalar şu anki mevcut durumun gidişatı ne yönde ise onu sonuçlandırır açığa çıkarır. Yani birkaç ayda alınacak sonuç Tutulma sayesinde kısa bir süre içinde tamamlanır.

  Yengeç

  15 Ocak Yeniay ve Güneş Tutulmasının Siz Yengeçlere Olan Etkileri
  Sevgili Yengeçler, 15 Ocak tarihinde Oğlak burcunda meydana gelecek Güneş Tutulması ciddiyet taşıyan ilişkiler açısından son derece önemlidir. Öncelikle ilişkisinde sorun olanların gözden geçirmelerde bulunmaları adına faydalıdır. Çünkü gerek Merkür geri hareketi ve gerekse Venüs gezegeninin Oğlak burcundaki zorlayıcı enerjisini göz önüne alırsak öncelikle sakin ve ılımlı yaklaşımlar içinde olmanın önemini açıkça görülmektedir. Burada dikkat edeceğiniz husus ilişkinizin her ikinizin dünyasındaki değerini iyice saptamaktır. Siz birbirinizi gerçekten seviyor ve bir arada olmak istiyorsanız sorunlarınızı kavga ederek değil, tam tersine dengenizi muhafaza ederek çözüme kavuşturmaya çalışmalısınız. Tutulmalar hızlı joker kartı gibidirler. Eğer iki kişinin de dünyasında bu ilişki çoktan bitmiş ise, tutulma ayrılıkla eş anlamlıdır. Yani gidişat ne yönde ise sonuç da o şekilde meydana gelecek demektir. Onun için lütfen iyi düşününüz. Anlaşmaya gönüllü değilseniz, neden ayrıldık diye düşünmeniz yanlış olur.

  Sevgi birliğiniz eğer zayıfsa Tutulmanın yarattığı güçlü enerjide ayakta durmasını bekleyemezsiniz. İlişkisinde ufak tefek sorunlar olan ancak birbirlerini gerçekten seven çiftler için Tutulma, birleştirici kaynaştırıcı bir etkidir. Birbirinize sarılarak her türlü güçlüğün üstesinden kolayca gelebilirsiniz. İlişkisi olmayanlar açısından tutulma yeni bir evlenme teklifi veya karşınıza çıkabilecek yeni bir gelişmenin işaretidir. Taraflar bir ömrü beraber geçirmeye karar verebilirler. Benim tavsiyem geri hareket döneminde bu düşüncenizi iyice gözden geçirmenizdir. Tutulma ile hemen hemen aynı dönemde etkili olmaya başlayan Satürn gezegeninin geri hareketini de hesaba katarsak, yuvanızı tam olarak kurabilmeniz aşamasında zorluklar yaşatıcı olabilir. Ancak madem evliliği düşünüyorsunuz. O zaman Mayıs ayının sonuna kadar hazırlıklarınızı tamamlar daha sonra planlarınızı yürürlüğe koyarsınız.


  Aslan

  15 Ocak Yeniay ve Güneş Tutulmasının Siz Aslanlara Olan Etkileri
  Sevgili Aslanlar, 15 Ocak tarihinde Oğlak burcunda meydana gelecek Güneş Tutulması, çalışma hayatınızla ilgili konularda gerek burcunuzda devam etmekte olan Mars ve gerekse Merkür geri hareketlerin yarattığı zorlukları bir nebze olsun rahatlatıcı bir etki olarak olumlu karşılanabilir. Ancak Tutulmalar özellikle Güneş Tutulmaları çalışma hayatınızla ilgili konulardaki yeni sorumlulukların, değişimlerin veya konumunuzla ilgili yapılacak ayarlamaların da işaretidir. Uzun vadeli etkili olacak gelişimlerin göstergesidir. Tabii ki bu değişimler ilk başlarda sizin açınızdan yorucu ve oldukça sıkıcı gelebilir. Detaylı ve düzenli çalışmak zorunda kalışınız, çevrenizdeki bazı insanlarla iş icabı görüşmeye mecbur oluşunuz sizi yıldırmamalı. Bazı düşündüklerinizin hemen olmayışı veya yaşanabilecek aksaklıklar sizi etkilemesin. Bunları soğukkanlılıkla karşılayarak ne yapılması gerektiği hususunda bilinçli gözden geçirmelerde bulunmaya çalışınız.
  Belki de bazı eksikleriniz bulunuyor veyahut henüz tam olarak hazır değilsiniz. O zaman hemen kendinizi gözden geçirerek nerelerde sorun yaşanıyor bunları tespit ediniz. Tutulma, bu tespiti daha iyi yapabilmeniz adına size uyarılar getirecektir. Bu uyarıları dikkate alarak işlerinizi düzene koyabilirsiniz. Eğer bugüne dek emek sarfetmiş ve düzgün bir şekilde görevlerinizi yerine getirmiş birisi iseniz, Güneş Tutulması işinizde ustalaşmanızı ve artık yeni bir adım atabilmenizi sağlayabilir. Ektiklerinizi biçebilir, yeni bir pencereden hayata bakabilirsiniz. Bütün bunlara ulaşabilmeniz için, bu güzellikleri yaşayabilmeniz için öncelikle sabırlı olmayı lütfen unutmayın. Uzun vadeli düşünün sevgili dostlarım. Kısa, geçici ve çabuk yanan sönen ışıltıları değil, uzaktan size göz kırpmaktan asla vazgeçmeyen bir yıldızı hayal edin.

  Başak

  15 Ocak Yeniay ve Güneş Tutulmasının Siz Başaklara Olan Etkileri
  Sevgili Başaklar, 15 Ocak tarihinde Oğlak burcunda meydana gelecek Güneş Tutulması siz Başaklar için, bugüne dek yaşanan zorlukların üstünü sıvazlayıcı yani teselli edici gibidir. Hani bazen tam bunaldığımız anda Hızır yetişti deriz ya, aynen öyle. Mars Geri hareket ve ardından Venüs Oğlak burcu seyrinin ciddiyeti arasında bunalanlar için Güneş Tutulması akla karanın, doğru ile yanlışın, güzel ile çirkinin tam olarak tespit edilmesi adına gayet etkili bir enerjidir. Tutulmalar geniş zamanda meydana gelecek olayların veya durumların kısa bir zaman aralığında gerçekleşmesi halidir. O nedenle aşk konusunda yaşanabilecek gelişmelere de hazırlıklı olmak lazımdır.
  Eğer uzun zamandır aşksız yaşıyorsanız, doğru insan karşıma ne zaman çıkacak diye düşünüyorsanız bu tutulma o doğru kişiyi apansız hayatınıza getirir. Yanlış olduğunu bile bile sürdürdüğünüz ve yaşadığınız onca tersliğe rağmen ısrarla devam ettiğiniz bir ilişki sona erebilir. Çocuk sahibi olmayı arzuluyor ancak bir türlü gerçekleşmiyorsa bir bebeğinizin olacağını öğrenebilirsiniz. Yıllar önce ayrıldığınız sevgilinizle tekrar karşılaşabilirsiniz. Gördüğünüz gibi Tutulma size gerekli olanı sizden çok daha iyi bilen bir dost gibidir. Yeter ki siz hazırlıklı olun ve apansız yakalanmayın. Gerisi gayet kolay.


  Terazi

  15 Ocak Yeniay ve Güneş Tutulmasının Siz Terazilere Olan Etkileri
  Sevgili Teraziler, 15 Ocak tarihinde gerçekleşecek Güneş Tutulması, gelişip büyümek, duygusal açıdan güvenlik oluşturmak, aile içi ilişkilere önem vermek gerektiğinin işaretidir. Yeni alacağınız sorumluluklar belki başlarda zorlayıcı gibi durabilir. Ancak yapılacak değişimi ilerisi adına düşünürsek gayet ferahlatıcıdır. Bu tutulma eviniz sınırları içindeki her konuda değerlidir. Hem bugünü hem de yarını düşünerek adımlarınızı atmanız konusunda sizi itekleyicidir. Bilinçaltınızda bastırılmış, çocukluktan bu yana yer etmiş mevzuları ön plana çıkarır. İçe yönelerek yaşadığınız herşeyi gözden geçirmenizi sağlar. Ailenizle birebir alakalı mevzulardaki hassasiyetinizi yükseltici olabilir. İşiniz ve eviniz arasındaki dengelerin yerli yerine oturtulması adına yaşanacak gelişmeleri tetikleyebilir.
  Eğer başkalarına bağımlı bir yaşamınız varsa, kendi sorumluluğunuzu üzerinize almanızı sağlayabilir. Evlilik veya evden ayrılarak tek başına yaşamanız anlamına gelebilir. Eğer kadınsanız babanız, eşiniz, erkekseniz annenizle alakalı bir durumla birebir ilgilenmeniz gerektiğinin işaretidir. Üzerinizdeki sorumluluklar yükselebilir. Bir taşınma veya yuva alanında yapılacak bir değişimin göstergesidir. Bu değişim sizin açınızdan oldukça etkileyicidir. Evinizi daha yaşanası bir yer haline getirmek için aile büyüklerinizden destek görmeniz anlamına gelebilir. Her Terazi aynı olayları yaşamayacağına göre, izah etmeye çalıştığım olasılıklar çerçevesinde durumunuzu gözden geçirmeniz faydalıdır.


  Akrep

  15 Ocak Yeniay ve Güneş Tutulmasının Siz Akreplere Olan Etkileri
  Sevgili Akrepler, 15 Ocak tarihinde Oğlak burcunda meydana gelecek Güneş Tutulması, özelikle Merkür gezegeninin iletişim evinizde ve iş hayatınızla ilgili konulardaki gecikmelerin, yanlış anlaşılmaların yarattığı sıkıntıları giderici olması açısından gayet yararlıdır. Gündelik temaslarda bilgi alış verişi, paylaşma ve fikirlerinizi ifade edebilme gücünüz yavaş yavaş toparlanmaya başlayabilir. Özellikle kendini anlatmaya, çevresiyle bağlantı kurmaya uğraşıp son birkaç haftadır zorlanan Akrepler için tutulma teselli edicidir. En azından şimdi karşınıza çıkacak fırsatlar sayesinde ben buyum bunu söylemeye çalışıyordum ama anlatamıyordum diyebilirsiniz. Bu tutulmanın başta eğitim hayatı içinde olanlar açısından etkisi çok daha olumludur. Söz gelimi öğretmenlerin sıkıntı ve sorunları devlet tarafından veya kendi bulundukları ortamdaki otoriteler tarafından ciddiyetle dinlenebilir hatta yeni bir sorumluluk almanız istenebilir. Elde ettiğiniz olanakları değerlendirme ve geleceğinizi daha farklı şekilde gözden geçirme olanağına kavuşabilirsiniz. Zihinsel yönden rahatlayabilir, kafanızın içinde problem yaratan konuları çözümlemeye başlayabilirsiniz. Bugüne dek yaptığınız çalışmaların farkedilmesi mümkün olabilir.
  Tutulmalar bir aylık ve geniş manada düşünürsek bir yıllık periyot içindeki değişimlerin tetikleyicisi olarak önem taşır. Ajandanıza bu tutulmanın tarihini işaretleyerek bunu kendi yaşamanız üzerinde siz de izleyebilirsiniz. Güneş kariyer evinizin yöneticisi, Ay ise başkaları kaynaklı paralarla ilgili olduğundan bu tutulma işverenlerinizle yapacağınız yeni görüşmelerin işareti olarak dikkat çekicidir. Sözleşmeli çalışanlar için sevindirici bir gelişmedir. Yeni iş atamaları gerçekleşebilir. Uzun zamandır bulunduğunuz yerde sıkıntılı iseniz, bu tutulma sayesinde yeni bir yere atanabilirsiniz. Eğer faal bir göreviniz varsa, daha ciddi bir konum için teklif alabilir, yönetici pozisyona terfi edebilirsiniz. Bu tutulma çevrenizle aranızdaki pürüzlerin, sorumluluk çerçevesi ve ılımlı tarzda bir iletişimle çözüme kavuşması açısından da rahatlatıcı olacağını söyleyebiliriz.


  Yay

  15 Ocak Yeniay ve Güneş Tutulmasının Siz Yaylara Olan Etkileri

  Sevgili Yaylar, 15 Ocak tarihinde Oğlak burcunda meydana gelecek Güneş Tutulması, maddiyatla alakalı konulardaki yeni sorumlulukların işareti olup, size yeni gelir kaynakları bulabilmeniz açısından destekleyicidir. Ancak bu desteğin bir bedeli vardır. O bedel, tutumlu olmanız ve bundan sonrası adına daha dikkatli adımlar atmanızdır. Artık başkalarına güvenerek değil, sadece ve sadece kendi ayaklarınızın üzerinde durmanız gerektiğini öğreneceksiniz. Yani bir borcun altına girecekseniz, tek başınaymış gibi kendinizi düşününüz. İleriye yönelik bir hedefiniz varsa Satürn gezegeninin Ocak-Mayıs tarihleri arasındaki geri hareketini göz önüne alarak paranızı değerlendirmeye bakınız.
  Bu tutulma size yeni iş olanakları getirebilir. Bütçenizde değişimler meydana gelebilir. Bu değişimler sizi korkutmasın. Olumlu anlamdadır. Ancak yükümlülüğünüz artar. Söz gelimi bir yatırımda bulunabilirsiniz. Ancak bu yatırım, idareli yaşamanızı gerektirebilir. Bunu kabulleniyorsanız adım atınız. Yeni bir iş ortaklığı gündeme gelir veya gelmiştir. Ancak işin oturması için sabırlı olmak şarttır. Kısaca, Güneş Tutulmasının karşınıza çıkaracağı fırsatlar ilerisi adına bir ümittir. Kendinize güvenmeli ve engellerin üzerinden atlayacağınıza inanmalısınız. İşte o zaman korkmanıza gerek yoktur.  Oğlak

  15 Ocak Yeniay ve Güneş Tutulmasının Siz Oğlaklara Olan Etkileri
  Sevgili Oğlaklar, 15 Ocak tarihinde burcunuzda meydana gelecek Güneş Tutulması, kimliğinizi dış dünyada ifade edebilmeniz, gerçekçi bir biçimde kendini gözden geçirebilmeniz, isteklerinizi keşfetmeniz ve bunları net bir şekilde ortaya koyabilmeniz açısından son derece değerlidir. Ben bu tutulmanın kendinizi ispat edebilmeniz aşamasında son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Bu yıl tutulmaların oğlak-yengeç burç aksı üzerinde meydana gelişi tesadüf değil. Oğlaklar bir yandan toplum içindeki konumlarını sağlamlaştırmaya çalışırken, diğer yandan yuva sınırları içindeki değişimler sayesinde kendi gerçek hikayelerini yazacaklar.

  İşte bu Tutulma bu açıdan son derece önemli. Eğer kendi gerçeğinizden kaçarsanız biliniz ki, gelişmeniz mümkün değil. Dışa açılmalı ve ben buradayım diyebilmelisiniz. Sorumluluklar bir Oğlak için yaşam boyu ön plandadır. Şimdi bir yandan yeni sorumluluklar üstlenmeye hazır olacaksınız diğer yandan kendinizle gurur duymayı öğreneceksiniz. Ancak bu sayede ilişkilerinizde yeni bir sayfanın açılması mümkün. Karşınıza çıkacak yeni fırsatları görmezden gelmeyiniz. Bunlar sizin gerçeğinizdir. Geriye değil önünüzdeki gerçeğe kitlenin dostlarım. Böylece tutulmayı doğru manada değerlendirmiş olursunuz.

  Kova
  15 Ocak Yeniay ve Güneş Tutulmasının Siz Kovalara Olan Etkileri
  Sevgili Kovalar, komşu burcunuz Oğlakta gerçekleşecek Güneş Tutulması içinizdeki aslı özle tekrar bağlantı kurabilmeniz yani kendinizi yeniden keşfedebilmeniz anlamındadır. Bu keşfediş sayesinde hayatınızda oluşan çıkmazları veya sorunları daha iyi algılamanız mümkündür. Bu tutulma, sizin elinizde olmayan ancak maruz kaldığınız iş, evlilik, mali, çocuklar, hukuk davaları, alacak ve borç meseleleri, kariyer sorunları, gizli ilişkiniz, gizli sırlarınız konularında da etkilidir. Bu mevzularda yaşadığınız problemleri ön plana getirici bir etki yaratabilir. Ancak bu demek değildir ki, eliniz kolunuz bağlı. Tam tersine bütün bunların farkında olarak kendinizi gözden geçirir ve nelere yapabileceğinizi düşünürseniz uygun çıkış noktaları yakalamanız kolay olur. Hasıraltı edilmiş problemler veya görmezden gelinen herşey bir gün kendini mutlaka hatırlatır sözünden yola çıkarsak bu tutulma doğal olarak tetikleyici bir rol üstlenir. Yani size, bak burada aksaklıklar var ve senin bunları çözümlemen gerekiyor diyerek uyarıda bulunur. Daha dikkatli hareket etmenizi ve daha bilinçli davranmanızı ister.
  Bu uyarılar sayesinde kendinize çeki düzen vermeniz kolaylaşır. İş sorunlarınız varsa, daha düzenli ve disiplinli çalışmaya, ilişkinizde sıkıntılar varsa bunları bilinçli bir şekilde gözden geçirmeye, mali problemleriniz için yeni iş olanakları yaratmaya, daha uygun seçimlerde bulunarak hayatınızı düzene koymaya başlarsınız. Umursamadığınız ne görmezden geldiğiniz ne varsa şimdi bunları daha ciddi manada ele almaya başlarsınız. Tutulmayı güce dönüştürmenin sırrı budur. Kaldı ki sizler orijinal çözümler üretebilecek kadar zeki insanlarsınız. Sakin ve mantıklı şekilde hareket ederek, risk almadan ilerleyebilirsiniz. Sağlığınıza biraz daha özen göstererek daha dikkatli davranabilirsiniz. Bütün bunları başaracağınıza yürekten inanıyorum.

  Balık

  15 Ocak Yeniay ve Güneş Tutulmasının Siz Balıklara Olan Etkileri
  Sevgili Balıklar, 15 Ocak tarihinde Oğlak burcunda meydana gelecek Güneş Tutulması, kimlerle veya kiminle ortak aynı hedefe yol almaktasınız sorularını net olarak görebilmeniz açısından yararlıdır. Sevgiliniz mi? arkadaşlarınız mı? Yoksa aileniz mi? hangi seçenek olursa olsun bu kişilerle işbirliğinde bulunabilmeniz açısından Güneş Tutulmasının sizden yana olduğunu biliniz. Duygusallığınızı bir kenara koyarak düşünmeniz halinde, diğer kişilerden destek görebilmeniz mümkündür. organize hareket edebilir, mantıklı düşünmeyi başarabilirsiniz. Hangi yola girdiğinizi, hangi amaçla ve kimle yürüdüğünüzü, sizin için gerçekten doğru kişi olup olmadığını gayet net, gerçeğin ışığı altında tespit edebilirsiniz.

  Bu tutulmanın sadece ilişki anlamında değil, yaşamınızla ilgili konularda etkileyici olduğunu biliniz. Çevre ağınızın genişlemesi, sosyal gruplar içinde yükleneceğiniz işler size yeni sorumluluklar getirebilir. Ancak bütün bunların hayatınızla ilgili yeni değişimlerin ilk işaretleri olduğunu bilirseniz, karşınıza çıkabilecek zorlukları normal karşılar, bu benim geleceğim açısından önemli diyerek yeni düzeninize adapte olabilirsiniz. Buradaki asıl sır, yaşamınızı düzene koymanız gerektiğini bilmenizde yatıyor. Bunu kabul ettiğinizde karşınıza türlü olanaklar çıktığını farkedebilirsiniz.
  Yıldızların yaşam yolunuzu aydınlatması dileğimle,
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkür ederim..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güneş tutulmasının burçlara Forum Tarih
Güneş Tutulmasının Etkileri Uzay ve Gökyüzü 24 Kasım 2011
Güneş Tutulmasının Şeması Uzay ve Gökyüzü 20 Haziran 2011
Güneş Tutulmasının Tarihleri (Geçmiş ve Gelecek) Uzay ve Gökyüzü 20 Haziran 2011
Güneş Tutulmasının Sonuçları Nelerdir Uzay ve Gökyüzü 20 Haziran 2011
Güneş Tutulmasının Modeli Uzay ve Gökyüzü 19 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş