Güneş ile çalışan cep

'Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Güneş ile çalışan cep konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Güneş ışığıyla çalışan cep telefonu yolda.

  Japon teknoloji uzmanları tamamen güneş ışığıyla çalışan cep telefonu geliştirdiklerini açıkladı.

  Su geçirmeme özelliğine de sahip ve Japon cep telefonu şirketi KDDI tarafından satın alınacak olan yeni telefonun bu yaz Japonya'da piyasaya sürülmesi bekleniyor.
  Bir dakikalık konuşma ya da telefonun iki saat standby konumunda bekleyebilmesi için cihazın on dakika boyunda güneş ışığına maruz kalması yeterli olacak.
  Üreticiler, telefonun ön yüzüne yerleştirilen depolama teknolojisi sayesinde güneş ışığıyla şarj edilebileceğini kaydediliyor.
  Çevre dostu alternatif bir cep telefonu olarak piyasaya sürülecek telefonun diğer telefonlar gibi elektriğe bağımlı olmamasının karbondioksit emisyonlarının azaltılmasına katkı sağlayacağı belirtiliyor.
  Çevre dostu ürünlerin ortaya çıkmasıyla birlikte, cep telefonu piyasası da kızışıyor.
  İki ay önce Samsung, geri dönüştürülmüş plastik su şişelerinden yapılmış güneşle çalışan bir cep telefonu geliştirdiğini duyurmuştu. Ancak dünyada güneş ışığıyla cep telefonun geliştiren ilk firma olduğunu iddia eden şirket, cihazın ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir bilgi vermemişti.
  Motorola da ocak ayında yeni W233 Renew modelini, geri dönüştürülmüş su şişelerinden üretilmiş olan dünyanın ilk karbonsuz cep telefonu olarak lanse etmişti.
   

Bu Sayfayı Paylaş