Güneş Duru'nun Eserleri Nelerdir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 1 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Güneş Duru'nun Eserleri Nelerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güneş Duru'nun Eserleri Nelerdir? Güneş Duru ve eserleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
  Sorunun Cevabını Bulursanız Sevinirim.
   

 2. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  [​IMG]

  Hayatı

  Üniversite yıllarında kardeşi Doğan Duru ile kurdukları Invictus Band ile uzun süre İstanbul'da çeşitli mekanlarda konserler verdi. 1996 yılının sonbaharında Redd'in ilk tohumlarının atıldığı Ten grubunda Doğan Duru, Berke Hatipoğlu ve İlke Hatipoğlu ile birlikte çalmaya başladı. Bu süreç Redd'in 2000 yılında başlayan albümün hazırlık aşamasına kadar sürdü. Grupla birlikte çok sayıda konser ve bar performansı projesinde yer aldı. Redd'in 50/50, Kirli Suyunda Parıltılar, Plastik Çiçekler ve Böcek, 21, albümlerinde ve Gecenin Fişi Yok dvd'sinde gitar ve geri vokallerde yer aldı. 21 albümünde de diğer grup üyeleri ile besteci olarak yer aldı.

  1992 yılından bu yana Aşıklı Höyük, Göllüdağ, Arslantepe, Tepecik, Kaletepe, Çatalhöyük kazılarında çalışmış, halen Akarçay Tepe, Musular, Aşıklıhöyük kazılarında yer alan Güneş Duru, 2004 yılında An Architectural Perspective On The Issue Of The Origins of Settled Society In the Mid-Anatolian Region: A Comparison With Developments In The Levant, Middle Euphrates and Eastern Taurus Cultural Regions başlıklı araştırması ile ARIT (American Research Institute of Turkey) tarafından Hanfmann Bursu'na layık görülmüştür. Güneş Duru, (WAC) Dünya Arkeoloji Konseyi'nin Batı Asya temsilcisidir ve Toplumsal Arkeoloji Platformu'nun kurucuları arasında yer alır.

  Halen İstanbul Üniversitesi Arkeoloji bölümünde doktora öğrencisi olan Güneş Duru, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve University College London, Institute of Archaeology'de mimari restorasyon ve arkeoloji eğitimleri almış, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık tarihi yüksek lisansını tamamlamıştır. 2003 yılında Ege Yayınları'ndan Türkiye'de arkeolojinin sorunlarının anlatıldığı ve tartışıldığı, Toplumsal Arkeoloji Platformu Bildirilerilerinin bulunduğu Arkeoloji Niye? Nasıl? Ne için? isimli, editörlüğünü Oğuz Erdur ile birlikte yaptığı bir de kitabı bulunan Güneş Duru'nun çeşitli akademik yayınlarda, dergi ve gazetelerde makaleleri bulunmaktadır. 2004-2006 yılları arasında Trakya Üniversitesi'nde arkeoloji dersleri vermiştir. 2010 yılında Ian Hodder ve Scott Hutson'un Reading The Past kitabının Türkçe baskısının bilimsel editörlüğünü yapmıştır. Bu kitap Geçmişi Okumak adıyla Phoneix kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Güneş Duru halen devam eden Akarçay Tepe ve Aşıklı Höyük kazı projelerinin başkan yardımcılığını yürütmekte ve arkeoloji üzerine bilimsel çalışmalarına devam etmektedir.


  Kitapları

  * Arkeoloji Niye? Nasıl? Ne İçin? - Basım Yılı 2003 - (Ege Yayınları)
  * Geçmişi Okumak - Basım Yılı 2010 - (Phoneix Kitapevi)  Genel bilgiler

  Doğum: 29 Eylül 1973 (1973-09-29) (37 yaşında)

  Köken: İzmit

  Tarz(lar): Rock

  Meslek(ler): Müzisyen, besteci, Arkeolog

  Çalgı(lar): Elektro gitar, Akustik gitar

  İlişkili hareketler: Redd

  Web sitesi: Redd.com.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güneş Duru'nun Eserleri Forum Tarih
Güneş olmasaydı ne olurdu hikaye örneği Masallar-Hikayeler-Destanlar 30 Ocak 2017
Güneş pili kullanım alanları maddeler halinde kısaca Sorular ve Cevaplar 28 Ocak 2017
Güneş olmasa ne olurdu maddeler halinde kısa Uzay ve Gökyüzü 27 Ocak 2017
Güneş enerjisini niçin kullanmalıyız kısaca Eğitim Bilgileri 4 Ekim 2016
Güneş bulutsusu ne demektir? Uzay ve Gökyüzü 7 Eylül 2016

Bu Sayfayı Paylaş