Gündüzü Köyü Bulanık Muş

'D.Anadolu Bölgesi' forumunda DeMSaL tarafından 22 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Gündüzü Köyü Bulanık Muş konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bulanık Gündüzü Köyü Bilgileri - Gündüzü Köyü Hakkında - Gündüzü Köyü Tanıtımı - Gündüzü Köyü Resimleri  Gündüzü,Muş ilinin Bulanık ilçesine bağlı bir köyüdür.

  İlçe: BULANIK

  İl:MUŞ

  İle Uzaklığı:127 km

  İlçeye Uzaklığı:20 km

  Rakım:1490 m

  Nüfus:

  2000:981
  1997:1035

  Tarihi

  Köy birinci dünya savaşından önce kurulmuş bir yerleşim yeridir. Şimdiki yerleşim yeri; eski yerleşim yerinin yakınında kurulmuştur. İlk yerleşen yedi ailenin torunları şu anda köyde yaşıyorlar. Dışarıya göç veren bir yerleşim birimidir.

  Kültür

  köy gelenek ve göreneklerine çok bağlıdır. köy hızlı bir şekilde modernleşme yönünde adımlar atmaktadır. içli köftesi meşhurdur.

  Coğrafya

  Muş il merkezine 127, Bulanık ilçe merkezine 17 km uzaklıktadır.

  İklim

  Köyün iklimi, kara iklimi etki alanı içerisindedir. Yazları sıcak ve kurak geçer; kışları ise yağışlıdır. alparslan 1 barajından sonra kışların daha ılık olacağı tahmin ediliyor.

  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Ticaretle de uğraşılmaktadır. Şekerpancarı, arpa, buğday, ayçiçeği,mısır gibi tarım ürünleri ekilmektedir.

  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.
  Köy Muhtarı: EKREM DOST

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır.Sekiz yıllık kesintisiz eğitim yapılıyor. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve Ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve faal sağlık evi vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve.Köy geleceğe yatırım amacıyla öğrencilerine iyi eğitim sağlayayıp üniversiteye adım atmalarını kolaylaştırmaktadır.Köyden üniversite mezunu cok fazla kişi çıkmıştır.2007 nufus sayımına göre 987 nufus olup 155 hane mevcuttur dışarıdan gelecek öğretmenler için bir bilgi vereyim insanları gayet iyidir kesinlikle pişman olmadan geleceğiniz ve ayrılırken üzüleceğiniz bir köydür

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Kaynak : Yerel Net

  Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gündüzü Köyü Bulanık Forum Tarih
Gece İle Gündüzün Eşit Oldugu Tarih Ne zaman - Gece İle Gündüzün Eşit Oldugu Gün Uzay ve Gökyüzü 2 Mart 2011
Gece ile gündüzün muhteşem buluşması Doğa Manzara Resimleri 12 Ocak 2009
Horozu çok olan köyün sabahı geç olur anlamı nedir Atasözleri & Deyimler 31 Aralık 2014
Kışın koyu renkli yazın ise açık renkli kıyafetlerin giyilmesinin sebebi ne olabilir Seviyeli-Ciddi Konular 18 Nisan 2014
Kışın koyu renk yazın açık renk kıyafetler tercih edilmesinin nedeni nedir? Seviyeli-Ciddi Konular 3 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş