Gümüşhane Valisi Köy Ziyaretleri Yapiyor

'Gümüşhane Tanıtımı' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 15 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Gümüşhane Valisi Köy Ziyaretleri Yapiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gümüşhane Valisi Köy Ziyaretleri Yapiyor


  Köy ziyaretlerini sürdüren Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, şehit mezarlıklarını da ziyaret etmeyi ihmal etmiyor.[
  Gümüşhane merkez ilçeye bağlı Bahçecik köyünde incelemelerde bulunan Vali Enver Salihoğlu, köy mezarlığındaki şehit erin mezarını da ziyaret etti.[/font]
  22. Temmuz 1994’te Şırnak kırsalında terör örgütü ile girdiği çatışmada şehit olan Komando Çavuş Ercan Soydaş’ın mezarını ziyaret eden Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, göndere çekilmiş ancak rengi solmuş olan Türk Bayrağını gönderden indirerek makam aracında taşıdığı bayraklardan bir tanesini göndere çekerek yeniledi.
  Şehit Kom. Çvş. Soydaş’ın mezarı başında dua eden Vali Salihoğlu, telefonla Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne il genelinde bulunan tüm şehitlerin bulunduğu mezarlıkların adreslerini en kısa zamanda çıkarılarak makam aracına konulması talimatını verdi.
  Gümüşhane Valisi Salihoğlu, burada yaptığı açıklamada, “Şu bayrağın renginin solduğunu neden görmüyorlar, anlamak mümkün değil. Şehitlerimizin bulunduğu tüm mezarlıklarının teker teker adreslerinin çıkarılması talimatını verdim. Şehit mezarlıkları hangi köy sınırları içerisinde ise o köyün muhtarına zimmetle teslim edilecek ve her ay bayraklarının değiştirilmesi talimatını vereceğim. Eğer, bizler bu gün bu köylerde, bu vatanda, bu ülkede rahat rahat dolaşabiliyorsak, bugözünü kırmadan canını veren şehitlerimizin sayesindedir. Onların yattığı mezarlıktaki bayrağın rengi asla solmayacak. O kutsal bayrak, o şehidimizin kanından rengini almıştır” dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gümüşhane Valisi Köy Forum Tarih
2017 Gümüşhane nüfusu Gümüşhane Tanıtımı 31 Ocak 2017
2016 Gümüşhane nüfusu kaçtır? Gümüşhane Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Gümüşhane Nüfusu Gümüşhane Tanıtımı 30 Ocak 2014
2013 Gümüşhane Nüfusu Kaçtır? Gümüşhane Tanıtımı 29 Ocak 2013
2013 Gümüşhane Anadolu Liseleri Taban Puanları Liselerimiz 3 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş