Güllü Pasta Tarifi - Güllü Pasta nasıl Yapılır ?

'Pasta ve Hamur İşleri' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 2 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Güllü Pasta Tarifi - Güllü Pasta nasıl Yapılır ? konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Güllü Pasta Tarifi - Güllü Pasta nasıl Yapılır ? [​IMG]

MALZEMELER.

- 4 yumurta
    - 3 çorba kaşığı soğuk su
    - 2 çorba kaşığı şeker
    - 4,5-5 çorba kaşığı un
    - 1 paket vanilya
    - 1 fiske tuz

İÇİ

- 200gr. kırmızı reçel (çilek, böğürtlen, vs.)
    - 200gr. krema VEYA 1/2 poşet krem şanti

YAPILIŞI.
    1- Fırını 180 C’ye ısıtın. Yumurtaların akını ve sarısını ayırın, sarıları 3 çorba kaşığı soğuk su ile çırpın. 1 çorba kaşığı şeker, vanilya ve unu ekleyerek iyice karıştırın.
    2- Yumurta aklarını bir fiske tuz ile sertleşene kadar çırpın. 1 çorba kaşığı şekeri yavaş yavaş ekleyip sert kar olana kadar çırpmaya devam edin.
    3- Yumurta akını azar azar unlu karışıma ekleyin, aklar sönmeyecek şekilde yavaş yavaş yedirin.
    4- Hamuru pişirme kağıdı serilmiş tepsiye yayın. 8-12 dakika önceden ısıtılmış fırında pişirin.
    5- Hamur pişerken reçeli karıştırarak ısıtın. Tezgaha temiz bir mutfak havlusu yayın, dilerseniz üzerine biraz şeker serpin.
    6- Hamuru fırından çıkarır çıkarmaz havlunun üzerine kapatın. Pisirme kağıdını biraz ıslatarak dikkatlice hamurdan ayırın. Hemen reçeli sürerek sıkıca rulo şeklinde sarın. Biraz soğuyunca 0,5cm.’lik dilimler kesin.
    7- Kullanmak istediğiniz kalıbı streç folyoyla kaplayın. Dilimlerin arasında boşluk kalmayacak şekilde bir sıra döşeyin. İnce bir tabaka çırpılmış kremayı dilimlerin üzerine düzgünce yayın. İkinci sırayı döşeyerek folyoyla kapatın. Buzdolabında 2-3 saat bekletin.

2. güllü pasta tarifi nassıl yapılır

Yükleniyor...