Gülün Faydaları - Gül ve Yararları

'Doğa ve Bitkiler' forumunda Mavi_Sema tarafından 25 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Gülün Faydaları - Gül ve Yararları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gülün Faydaları,Gül suyunun yararları, gülün cilde faydaları, gül yağının faydaları,gülün cildimize faydaları nelerdir, gülün sağlığa faydaları

  [​IMG]

  Gülün Faydası

  Gül Bitkisi ve Çiçeği
  Kırmızı, pembe, beyaz ve sarı renklerde hoş kokulu çiçekler açan dikenli bir bitkidir. Çok güzel ve hoş kokulu bir çiçek olan gül, cilt bakımı için de çok yararlı ve kullanışlıdır..


  Gül nasıl kullanılır

  Gülden gül suyu ve gül yağı elde edilir. Kremlerde, kozmetik ve parfümeri sanayinde kullanılır. Gül reçeli mideyi kuvvetlendirir. Gül suyu cildi güzelleşterir. Gül suyuna batırılmış bez alna konulursa baş ağrısını giderir. Taze gül taç yapraklarının badem yağına batırılıp bir süre bekletilmesi ile elde edilen Gül yağı, göz çevresindeki kırışıklıklara, yarım saati aşmadan, uygulanıp temizlenirse yararı görülür.

  Gülün, Gül Suyunun ve Yağının Faydalar
  İshali keser. Bademcik ve boğaz iltihaplarını giderir. Mikrop öldürücüdür. Gül çiçeğinin yapraklarını kaynatarak elde edilen çay bağırsakları rahatlatır ve bulantıyı keser. Bu su ile göze banyo yaptırılırsa göz kanlanmasını ve nezlesini giderir. Gargarası ağız yaralarına ve diş ağrılarına iyi gelir. Gül yağı ve gül suyu cildi gerginleştirir ve cilde canlılık verir..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gülün Faydaları Gül Forum Tarih
Virgülün kullanıldığı yerler kısaca Sorular ve Cevaplar 23 Kasım 2015
Ayağına Batan Dikenler Aradığın Gülün Habercisidir Konulu Kompozisyon Edebi Türler Halk Edebiyatı 17 Şubat 2014
Gülün Dikeni Var Diye Üzüleceğimize Dikenin Gülü Var Diye Sevinelim Kompozisyon Örnek Makaleler-Denemeler 14 Aralık 2013
Bülbül Yuva Yapmış Gülün Üstüne Türküsü Notaları Müzik Türleri ve Enstrümanları 24 Ocak 2012
Fatmagülün Kerimle dansettiği şarkı sözü Yerli şarkı sözleri 9 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş