Gülçin Anıl Resim Sergisi

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 8 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Gülçin Anıl Resim Sergisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gülçin Anıl Resim Sergisi - Gülçin Anıl Resim Sergisi 2010 - Resim sergileri - Sanatta 25.Yıl Gülçin Anıl Retrospektif Sergisi
  Gülçin Anıl,1 Nisan 2010-1 Mayıs 2010 tarihlerinde Galeri Sevart’ta ‘Sanatta 25.Yıl Gülçin Anıl Retrospektif Sergisi’ ile sanatseverlerle buluşuyor.

  Tarih : 01 Nisan-01 Mayıs 2010
  Yer : Galeri Sevart
  Şehir : İstanbul Avrupa

  Gülçin Anıl,1 Nisan 2010-1 Mayıs 2010 tarihlerinde Galeri Sevart’ta ‘Sanatta 25.Yıl Gülçin Anıl Retrospektif Sergisi’ ile sanatseverlerle buluşuyor.
  Gülçin Anıl’ın resimleri, sanatçının yaşam öyküsüdür aynı zamanda. Önce kırk yıllık bir zaman dilimindeki yaşanmışlıkları aktarır tuvale. Keskin, kararlı fırça darbeleri ve cesur renklerle. ‘Kayalar’, ‘Martılar’ ve ‘Tekneler’ onun denizde geçen günleridir. Dinginlikten uzak, gürültülü, hareketli, taşkın resimlerdir bunlar, tıpkı yaşamındaki karışıklık ve kargaşa gibi...İçten içe mesaj verir yaşanacak günlere dair: Asla yılmayacak, direnecek, mücadele edecektir, resimlerindeki öğeler gibi...

  Bir sonraki evrede, içindeki enstrümanlardan çıkan sesleri dinletir. ‘İnsanlar ve Çalgılar’ sanatçının yaşamını sorgulama sürecinin fon müziğidir. Geçmişiyle yüzleşir ve yeniden doğduğunu hisseder Gülçin Anıl. Yaşamak için resim yapmayacak, resim yapmak için yaşayacaktır artık. Kutlanası bir zaferdir bu. Kendi kendine başarmış olsa da, asla kendine indirgemez olayı. Onun saygısı tüm hemcinslerine yöneliktir, üstelik onları yüreklendirmektedir de... Onun kadınları tuval yüzeyinde kimliksiz görünse de, gerçekte çok özel kişiliklere sahiptirler. ‘Ana Tanrıçalar’, ‘Kanatlı Kadınlar’ ve ‘Bereket’ temalı resimlerinde kadının güzelliği, gücü, onuru, üretkenliği, yaratıcılığı, dayanıklılığı adeta kutsanır.

  İç yolculuğunda derin arayış içinde iken, dünya yüzeyindeki yolculuklarında farklı yaşayışlar ve inanışlarla tanışır. İrdeledikçe, insanın kutsal arayışının biçimde farklı olsa da, özde aynı olduğunu keşfeder. Bu farkındalıkla, ‘Budhalar’ dan ‘Dönüş’e, iç yolculuğunun tüm evrelerini resimleştirerek paylaşır. Sanatçının her tuvali, onun yoğun enerjisini, çarpıcı dinamizmini ve en önemlisi gönlünü yansıtan, hem de teknik özgünlükten ödün vermeksizin yansıtan birer aynadır. ‘Danslar’ temalı dizide, figür çeşitliliği ve renk cümbüşü içinde aktarılan coşku ise, onun hesaplaşma sürecini tamamladığının göstergesidir. Sanatçı, artık tüm insanları kucaklayarak yaşama sımsıkı tutunmakta olduğunu gözler önüne serer.

  Gülçin Anıl’ın sanat serüveni, 20 yılı aşkın süredir profesyonelce devam ediyor. Resimleri, yalnız yurtiçinde değil uluslararası platformlarda da yoğun ilgi ve beğeniyle değerlendiriliyor.

  Galeri Sevart
  Hacı Emin Efendi sok. No:57 Nişantaşı/İstanbul
  Tel:212 232 24 10
  E-posta: galerisevartgmail.com

  Tarih: 01 Nisan-01 Mayıs 2010
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gülçin Anıl Resim Forum Tarih
Gülçin Anıl Eserleri (Dansın Rengi) Kitap, Resim ve Dergi 10 Aralık 2008
Ben Seni Sonbaharda Tanıdım Kitabı - Gülçin Akan Kitap, Resim ve Dergi 12 Şubat 2011
Gülçin Bravo şarkısı Yerli şarkı sözleri 27 Ocak 2011
Gülçin Ara Ara şarkısı Yerli şarkı sözleri 27 Ocak 2011
Gülçin Bravo 2011 Albümü Albüm Tanıtımları 20 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş