Güdüllü Köyü Hakkında Bilgi Çaycuma Zonguldak

'Zonguldak Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 17 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Güdüllü Köyü Hakkında Bilgi Çaycuma Zonguldak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  güdüllü köyü bilgileri - güdüllü köyü tanıtım - güdüllü köyü resimleri  Güdüllü, Zonguldak ilinin Çaycuma ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kültür

  KOYUN GELENEKLERI:Cenazelerde cenaze evıne koylu halkı yemek getırır ve cenaze evı tazıyelerı kabul eder.Bayramlarda ıse herkes bırlık ıcındedır her bayramda koy uce ayrılır bırıncı,ıkıncı ve ucuncu bayramda ev ev gezılır ve her ev mutlaka gelen mısafırlere yemek verır.Bu yonuyle gudullu koyu halkı dıger koylerden farklılık gosterır. YEMEKLERI:Undan yapılan malay dedıklerı yemek ve mancarlı pilavı,saltana mancarı,ev makarnası gürez boynu tatlısı çok meşhurdur.arkadaşlar yoğurtlu dolmayı unutmuşuz
  Coğrafya

  Zonguldak iline 35 km, Çaycuma ilçesine 9 km uzaklıktadır.bilinmeyen yeraltı eski çağlara dayanan uygarlık kalıntılarının mevcut olduğu arkeologlar tarafından tespit edilmiştir.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 850
  1997 669

  SEÇİLDİKLERİ YILLARA GÖRE GÜDÜLLÜ KÖYÜ MUHTARLARI

  2009 - SONER KESKİN
  2004 - KEMAL KASIKCI
  1999 - MUSTAFA ÇETİNKAYA
  1994 - MUHAMMET DURMUŞ
  1989 - MUHAMMET DURMUŞ
  1984 - MUHAMMET DURMUŞ

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır fakat köyün nufusu az oldugu ıcın kapatılıp taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon sayın Soner muhtar tarafından yaptırılacaktır.
  [​IMG]
  [​IMG]

  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

 2. kilyosve paflagonyalıların kullandiğı antik bir köy köyiçinde ve dışında bir cok eser vardır bilen yoktur köyün karşısında antik tiyatro cıkışınsa kilise doğusunda mezarlıklar köyün kurulduğu dağın üzerindetümülüs vardır.ayrıca ........
   

Bu Sayfayı Paylaş