Göz Ve Alın Kırışıklıkları İçin Öneriler

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Göz Ve Alın Kırışıklıkları İçin Öneriler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Göz ve alın kaslarının gerginliğini korumak için birkaç egzersiz:
  • Gözlerinizi kapayın. Gözünüzü çevreleyen kasları iyice büzerek göz kapaklarınızı sıkın. Bu egzersiz[​IMG] kaşların başlangıç yerinin sarkmasını[​IMG] göz kapaklarının düşmesini[​IMG] şişkinlikleri önle*mek için çok yararlıdır.
  • Deriyi tam yerinde tutmak için[​IMG] iki par*mağınızı şakaklarınıza dayayın. Gözlerinizi 10 kez arka arkaya ve kuvvetle açıp kapayın. Bu egzersiz göz kapağı kaslarını çalıştıracaktır.
  • Başınızı hiç kımıldatmadan ve iyice dik olarak tutun[​IMG] iki gözünüzle[​IMG] elinizden gel*diğince sağa bakın. Bu durumda bir kaç saniye bekleyin. Aynı işlemi[​IMG] sola bakarak tekrarlayın.
  • Göz altlarındaki torbaları ortadan kaldı*rarak alt göz kapağını hafifçe kaldıran[​IMG] üsl göz kapağını da aşağıya doğru indiren bir hareketle göz kapaklarının çevresini kasın.
  • Baş parmağınız ve parmak uçlarını? bir*birine yapışık olarak ve saç çizgisine değecek biçimde ellerinizi alnınıza koyun. Saçın derisini bastırın ve itin. Sonra bırakın eski durumuna gelsin.


  • Alın hareketleri yapmamaya mümkün olduğunca özen gösterin. Yüzün bu bölümündeki yatay ve dikey kırışıklıklar[​IMG] genellikle[​IMG] anlam ifade eden kırışıklıklardır; yani bu kırışıklıklar kontrol*süz mimikler tarafından oluşturulurlar
   

Bu Sayfayı Paylaş