Göz tedavisinde tartışmalara son

'Genel Sağlık' forumunda Dine tarafından 19 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Göz tedavisinde tartışmalara son konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Göz tedavisinde tartışmalara son
  Lazer yöntemi yenilenen teknoloji nedeniyle sürekli yenileniyor. Kişisel görüş kalitesini temel alan bu son yöntem kafa karışıklığına son verecek türden.
  Yıllardır lazer tedavileriyle ilgili her gün farklı teknolojilerden, farklı kavramlardan bahsedildi. Artık tüm bu karmaşa bıçaksız Lasik: intralase lasik ve geliştirilmiş kişiye özel lazer tedavisinin bir kombinasyonu olan iLasik yöntemi ile son buluyor. Artık mesleğinizi seçerken ya da spor yaparken sorun yaratan görme kusurlarınızdan, bıçaksız lazer: “Intralase ilasik” ile kurtulabilirsiniz.

  Türkiye’de Dünya Göz Hastaneleri’nde uygulanan iLASIK, günümüzün en yenilikçi lazer teknolojileri olan Bıçaksız lazer: Intralase ve Advanced CutomVue’nun kombinasyonu olarak tam anlamıyla kişiselleştirildi. Her şey hastanın kişisel görüş kalitesi temel alınarak yapılıyor. Yapılan tetkikler sonucunda hastanın kişisel görüş analizi çıkartılıyor. Elde edilen tüm dijital bilgiler eşliğinde tedavi tasarlanıyor.

  iLASIK tedavisinde Intralase teknolojisi kullanılır. Intralase yöntemi ile korneada flep oluşumu bıçaksız olarak gerçekleştirilir. İntralase ile kusursuz denilebilecek bir hassasiyette fleb kalınlığı, şekli ve büyüklüğü planlanarak güvenli bir lasik ameliyatının ilk basamağı geçilmiş olur . Korneada Flep oluşturulduktan sonra görüşünüz iLASIK tedavisi çerçevesinde Advanced CustomVue tekniği ile düzeltilir.

  Amerikan İlaç ve Gıda İdaresi'nin (FDA) onay verdiği yöntemde iris tanıma ve takip sistemi özellikle astigmatizması olan hastalarda başarıyı arttırıyor.
  ORDUYA VE NASA'YA KAPILARI AÇAN TEDAVİ YÖNTEMİ!

  Dünya Göz doktorlarından Op. Dr. Efekan Coşkunseven bıçaksız lazer ilasik’in avantajlarından şöyle bahsediyor; “Dünyada Bıçaksız Lazer: Intralase ilasik yöntemiyle binlerce kişi gözlüklerinden kurtuldu. Bu teknoloji artık Dünyaöz güvencesiyle Türkiye’de. Hangi teknoloji daha güvenilir hangi teknoloji en yeni diye düşünmeye gerek yok. Çünkü günümüz teknolojisi ile gelinen en son lazer tedavi yöntemi olan ilasik tüm bu beklentilere cevap veriyor. ilasik yönteminin sunduğu kusursuz fleb, kişiye özel tedavi ve sonuç olarak daha iyi görüş şansıyla Türkiye’deki pek çok gence yapmak istedikleri mesleklerin ve sporların kapılarını açmasını umut ediyoruz. Tüm dünyada başarı ile uygulanan ve Amerika’da gençlere Amerikan Ordusu ve hatta NASA’nın kapılarını açan ilasik, en zor şartlara sahip meslek gruplarında bile en iyi sonucu veriyor. Göz yapılan operasyon sonucunda en kısa zamanda mükemmel bir görüşe kavuşarak hızla iyileşiyor.''

  Kimler ilasik olabilir? -

  18 yaşın üzerinde olup son iki yıldır gözlerinde 0,50 dioptriden fazla artış olmayan,
  - 10 miyopi,
  -6,00 astigmat ve +6.00 kadar hipermetropi problemi olan,
  - Özellikli görüş kabiliyeti gerektiren işlerde çalışan; pilot, uzun yol şoförü gibi,
  - Gözlerinde herhangi başka bir hastalık bulunmayan, (keratokonus, göz tansiyonu vb.) - Diyabet, Romatizma gibi sistemik hastalığı olmayan,
  - İleri teknoloji ürünü sistemler ile yapılacak 10-11 ayrı tetkik sonrası göz yapısı uygun bulunan kişiler. (Dünya Göz Hastanesi)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Göz tedavisinde tartışmalara Forum Tarih
Osmanlı durumunu göz önüne aldığınızda savaşa girmesini doğru buluyor musunuz kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017
Aydınlatma araçlarının yanlış kullanımının göz sağlığına etkileri nedir kısaca Genel Sağlık 4 Şubat 2017
Karagöz İle Hacivat Konuşmaları Çocuklara Masallar Fıkralar 26 Aralık 2016
Göz deyimleri ve anlamları kısaca Atasözleri & Deyimler 7 Aralık 2016
Karagöz İle Hacivat: Gübre Çocuklara Masallar Fıkralar 22 Temmuz 2016

Bu Sayfayı Paylaş