Göz Şişliği Nasıl İner - Şiş Gözler İçin Ne Yapılır

'Genel Sağlık' forumunda Dine tarafından 25 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Göz Şişliği Nasıl İner - Şiş Gözler İçin Ne Yapılır konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Şiş Gözler İçin Ne Yapılır?

  Gözlerde oluşan şişlikler görüntü bakımından hoş olmadığı gibi sağlığınız bakımından da sizi rahatsız edecektir.Şiş gözlerden kurtulmanız için 5 pratik öneri….


  Şiş Gözler İçin Öneriler

  Düzenli uyku;

  Hergün en az 8 saat uyumaya özen gösterin.Ayrıca yatma saatlerinizde sürekli değişiklikten kaçının.Belli bir saat belirleyin ve o saatte yatın.Gün arasında 5-10 dakikalık göz dinlendirmesi daha etkili bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

  Dengeli yaşayın;

  Göz altlarında oluşan şişlik ve morluklar bir gece önce alınan alkolaşırı kafeinbilgisayar başında geçirilen vakituykusuzluk ve stres gibi sebeplerden ortaya çıkmaktadır.Bazen bunların hiçbiri olmadanda göz altlarında şişlikler ve morluklar oluşurbunlar genetik sebeplerle ortaya çıkmaktadır.Bu yüzden aynaya baktığınızda sevimli ve hoş bir görüntü ile karşılaşmak istiyorsanız yaşam tarzınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.

  Temizliğe dikkat;

  Her akşam yatmadan önce göz makyajınızı temizlemeyi unutmayın.Aksi taktirde ertesi gün kalktığınızda makyaj kalıntılarından dolayı şişmiş gözlerle karşılaşabilirsiniz.

  Göz kremleri kullanın;

  Göz çevresi oldukça kuru bir yapıya sahiptir.Bu nedenle göz altlarında oluşan şişkinlikleri engellemek için özel nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.Bu kremler sayesinde göz çevreniz sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşacaktır.

  Doğal yöntemleri deneyin;

  Göz çevrenizi canlandırmak için salatalık dilimlerini 15 dakika boyunca gözlerinizde bekletin.Ayrıca ayda 1-2 kere kullanacağınız badem yağı içeren kremler oldukça işinize yarayacaktır.
   

Bu Sayfayı Paylaş