Göz Çevresinin Etrafındaki İnce Deri Çok Hassastır.

'Cilt Hastalıkları' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 6 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Göz Çevresinin Etrafındaki İnce Deri Çok Hassastır. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Göz Çevresinin Etrafındaki İnce Deri Çok Hassastır.


  Göz çevrenize ne kadar özen gösterirseniz o kadar canlı bir yüz ifadesine kavuşmuş olursunuz

  Göz çevremizdeki deri tabakası cildimizin diğer bölgelerinden daha ince ve hassastır. Yoğun çalışma temposu, kullanılan makyaj malzemeleri veya genetik özellikler, gözaltlarının morarmasına ya da torbalanmasına neden olabilir. Çok daha güzel bir göz çevresi için işte yapmanız gerekenler...

  Çok mu kuruyor?

  AvuçlarInIzI çukurlaştırıp birkaç dakika gözlerinizin üzerinde tutun. Derin nefes alıp verin. Bu egzersiz gözlerinizi rahatlatacaktır. Uzun süre bilgisayar karşısında oturmaktan gözleriniz kuruyorsa ve yanma hissi oluşuyorsa, gözlerinizi kırpıştırarak esneyin. Bol bol sıvı içerek de göz kuruluğunuzu önleyebilirsiniz. Eczanelerde satılan suni gözyaşları da sizi rahatlatabilir.

  Tahriş mi oluyorlar?

  YOĞUN rüzgar ve cereyanda kalmak gözleri tahriş eder. Bu durumda gözlerimizi koruyan gözyaşı torbalarımız kurur ve yaşların normalden daha az salgılanmasına neden olur. Sonuç olarak damarlar genişler ve gözler kanlanır. Soğutulmuş siyah çay poşetleri bu konuda çok işinize yarar. Gözlerinizin üzerinde 5-10 dakika bekletin yeter. Ferahlık hissi veren kozmetiklerden de faydalanabilirsiniz.

  Sürekli mor mu?

  Kan dolaşımınız göz çevrenizde normal seviyede değilse, gözlerinizin altında koyu gölgeler oluşur. Genişlemiş ve güçsüzleşmiş damarlarda kan birikir. Nedeni irsi olabileceği gibi yorgunluk ve stresten de kaynaklanabilir. Göz altı morlukları için oldukça etkili kozmetiklerden faydalanabilirsiniz.

  Şişlik ve torbalar

  Alkol ve uykusuzluk ertesi sabah şişmiş, torbalanmış gözlerle uyanmanıza neden olabilir. Kafein içeren bazı kozmetikler göz çevrenizdeki kan dolaşımını hızlandırarak yorgunluktan oluşmuş şişlikleri yok ediyor.

  Aklınızda bulunsun

  Gözaltı morluklarınızı kapatabilmek için çok koyu renkli kozmetikler kullanmaktan kaçının. Açık renk bazlı kapatıcılar sizi yorgun görünümden kurtarır.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Göz Çevresinin Etrafındaki Forum Tarih
Osmanlı durumunu göz önüne aldığınızda savaşa girmesini doğru buluyor musunuz kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017
Aydınlatma araçlarının yanlış kullanımının göz sağlığına etkileri nedir kısaca Genel Sağlık 4 Şubat 2017
Karagöz İle Hacivat Konuşmaları Çocuklara Masallar Fıkralar 26 Aralık 2016
Göz deyimleri ve anlamları kısaca Atasözleri & Deyimler 7 Aralık 2016
Karagöz İle Hacivat: Gübre Çocuklara Masallar Fıkralar 22 Temmuz 2016

Bu Sayfayı Paylaş