Gözü kaptanlıkta!

'Galatasaray' forumunda DilzaR tarafından 22 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Gözü kaptanlıkta! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Genç yıldızımız Arda Turan, kendisinin de kaptan olmak istediğini ancak bundan sonra ikinci kaptanlığı kabul etmeyeceğini söyledi. Sarı kırmızılı takımın genç futbolcusu Arda maçın ardından yaptığı açıklamada Beşiktaş'ı da tebrik ederek, "Beşiktaşlı futbolular futbolcu çirkinleştirmedi ve güzelleştirdiler. Kırmızı kart pozisyonunu bilmiyorum ama bir takım için 10 kişi oynamak üzücü. Özellikle derbilerde 11'e 11 oynamak çok keyifli oluyor. O yüzden Beşiktaş'ın için üzgünüm" dedi. Çok iyi müdacedele ettiklerini ve takım halinde hareket ettiklerinin altını çizen Arda turan, "Zor bir sistem oynuyoruz. Bazı sıkıntılar olabilir ama son 4 haftada galibiyet elde etmesini bildik. İkinci yarıya her kulvarda umutla bakıyoruz. İnşallah herşey daha iyi olur. 3-5-2 sisteminin birinci öğesi savunmaya yardım etmek. İlk önce savunma görevini yerine getirmek zorundayım. Ondan sonra hücuma katkı yapmam gerekiyor. O yüzden eskisi gibi takımın 3-4 hücum oyuncusundan biri değilim. Artık daha çok savunmaya yardım etmek zorundayım. Bu beni zorlamıyor. Biz hocamız bize ne görev veriyorsa onu yapıyoruz. Ama tabiki de 90 metrelik kulvarı tek başına kullanmak zor. Bu sistemde oynamak beni yıpratmıyor. Sistemler, taktikler benim işim değil. Benim işim bana verilen görevi yapmak. Ben de bunun için elimden geleni yapıyorum. Penaltıya gelince darbe vardı. Ben düşmek istemedim ama pozisyon penaltı. Rakipten kurtulduğum anda ayağıma vurdu" şeklinde konuştu.
  İlk yarının sonuna doğru takım olarak performanslarını üst seviye yükseltmelerinin, uyum sorununu aşmalarından mı kaynaklandığı şeklindeki soruya genç futbolcu, "Bazen takımlarda böyle dönemler olabilir. Önemli olan böyle dönemlerde dağılmayıp, kenetlenebilmek. Galipken herkes mutlu, herkesin yüzü gülüyor. Önemli olan zor zamanlarda, kötü oynarken birbirine destek çıkabilmek. Yeni bir takımdık, yeni yıldızların katıldığı bir takımdık. O yüzden yıldızları beraber oynatmak zordu. Ama şimdi daha uyumlular daha iyi oynuyorlar. O yüzden biz de daha rahat kazanıyoruz.
  Lincoln'ün performansını nasıl değerlendiriyorsun sorusuna ise "Ben hiçbir zaman bireysel olarak bakmıyorum. Benim için Nonda hiç gol atmasada inanılmaz bir futbolcu. Topları saklıyor, savunmaya yardım ediyor. Lincoln inanılmaz yetenekli ve son zamanlarda yeteneklerinin hepsini sergiliyor. Umarım her zaman böyle oynarlar. Ama kenarda oturan Ümit Karan'ı, Sabri'yi de unutmamak lazım. Çünkü biz bir takımız ve o arkadaşlarla da 10 kişi deplasmana gittiğimizi biliyoruz. O yüzden herkes arkadaşlarının kıymetini bilmeli" diye konuştu.
  Genç futbolcu Ayhan Akman'ın yokluğunda kaptanlığın Lincoln'e verilmesiyle ilgili soruya ise "Ben kaptanlıkla ilgili konuşmak istemiyorum. Ama Galatasaray'da bir kaptanlık durumu vardır ve geçmişte kaptanlar Cüneyt Tanman, Bülent Korkmaz ve Hakan Şükür'dür. Yönetimimiz böyle uygun görmüştür. Tabiki ben de kaptan olmak isterdim. Ama bu saatten sonra ikinci kaptanlığı asla takmam" ifadelerini kullandı.
  İlk yarıda çok eleştirilen teknik direktörleri Skibbe'ye de destek çıkan Arda Turan, "Hoca gerçekten çok iyi çağdaş bin insan. Futbolcularına çok iyi yaklaşıyor ve yardımcı olmaya çalışıyor. Böyle hocaların kıymetini bilmemiz lazım. Biz de elimizden geldiğince onun kıymetini biliyoruz. Biraz destek lazım çünkü her hocanın sıkıntılı dönemleri olabilir. Umarım gelecekte herşey hep beraber daha iyi olacak" dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gözü kaptanlıkta Forum Tarih
Gözüne Girmek, Gözünden Düşmek ve Göz Boyamak Deyimi Hikayesi ve Cümle Atasözleri & Deyimler 19 Aralık 2013
Kuyumcu Heykeltraş ve Marangozun Kullandığı Malzemeler Nelerdir Meslekler Rehberi 10 Aralık 2013
Gözün Yapısı ve Görevleri Nelerdir Genel Sağlık 10 Kasım 2013
Göz, Gözün Yapısı ve Görevleri Genel Sağlık 28 Mayıs 2013
Gözümüz Kaç Megapikseldir? Seviyeli-Ciddi Konular 19 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş