Görgü tanıkları kaçan aracı anlattı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Siraç tarafından 9 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Görgü tanıkları kaçan aracı anlattı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yaralı askerleri hastaneye kaldıran otobüs şoförü, dehşet anını anlattı. Olay yerine gittiğinde askeri aracı, şehit olan askerlerin son anlarını ve olay yerinden uzaklaşan otomobili böyle tarif etti.

  Yaralı askerleri hastaneye kaldıran otobüs şoförü, dehşet anını anlattı. Olay yerine gittiğinde askeri araçtan duman çıktığını belirten sürücü Aziz Ayna, yerde yaralı yatan bir askerin, "Abi çok kan kaybediyorum. Çabuk 155'i arar mısın?" dediğini söyledi.
  Ayna, saldırı bölgesine yaklaştıkları sırada kiremit renkli Renault marka bir otomobilin olay yerinden uzaklaştığını belirtti. Reşadiye'ye 7 askerle erzak almaya giden askeri aracın dönüşte bayram izninden dönen 3 askeri aldığı öğrenildi.
  Saldırının yapıldığı yere ilk ulaşan, İstanbul'dan Reşadiye'ye cenaze götüren vatandaşlar oldu. Defin işlerinin ardından İstanbul'a dönmek için yola çıkan 30 kişi, Sazak köyü yakınlarında pusuya düşürülen askeri araca rastladı.

  Otobüs şoförü Ayna, pusuya düşürülen askeri aracın çevresinde kandan göller oluştuğunu anlattı. Çatışmanın hemen ardından olay yerine denk geldiklerini dile getiren Ayna, şunları aktardı: "Arabanın 4 tekeri de mermilerle patlatılmıştı.

  Araç çapraz ateşe tutulmuştu. Müthiş bir sis vardı; göz gözü görmüyordu. Yerde yaralı yatan asker, '155'i arar mısın? Çok kan kaybediyorum.' dedi. Yaralı askerleri Devlet Hastanesi'ne götürdüm. Diğer askerleri ise olay yerine gelen ambulanslar ve askeri araçlar hastaneye götürdü.


  Zaman
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Görgü tanıkları kaçan Forum Tarih
Misafirlikte uyulması gereken görgü kuralları maddeler halinde kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 28 Ocak 2017
Yolculukta uyulması gereken görgü kurallarına uyulmadığında ortaya çıkabilecekler Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 24 Şubat 2016
İnsanlarla ilişkilerimizde uymamız gereken görgü kuralları nelerdir kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 23 Şubat 2016
Görgü kurallarına uymak ne bizlere ne kazandırır kısaca Eğitim Bilgileri 27 Nisan 2014
Görgü kurallarıyla ilgili sloganlar Güzel Sözler-Mesajlar 19 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş