Görev Yöneticisini Açmak ( Resimli )

'Windows XP' forumunda Siraç tarafından 25 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Görev Yöneticisini Açmak ( Resimli ) konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Görev Yöneticisini Açmak
    Internetten windowsa bulasan trojan ve virusler genellikle gorev yoneticisini calismaz duruma getirirler.Gorev yoneticisi CTRL+ALT+DELETE tuslarina bastigimizda ekrana gelen istedigimiz uygulamayi sonlandirma sistemidir.Gorev yoneticisini tekrar calisir duruma getirmek icin Windows XP proffesional da(kendi sistemim) nasil geri getirebiliyoruz adim adim görelim.

Genellikle gorev yoneticisini bilgisayar kilitlendiginde yada virus bulastiginda kullaniriz.

Baslattan calistir a gpedit.msc yaziyoruz enterliyoruz asagidaki gibi bir sayfa gelecek.

Buradan sirayla kullanici yapilandirmasi-yonetim sablonlari-sistem-ctrl+alt+del seceneklerini isaretliyoruz.

Burada gorev yoneticisini devre kaldir ozelliklerini tikliyoruz.3.yeri isaretliyoruz uygula tamam .Kolay gelsin.

XP Home kullananlar ise Calistir a regedit yaziyoruz.enterliyoruz.Sirayla
    HKEY_CURRENT_USER-Software-Microsoft-Windows-CurrentVersion- Policies-System
    Disable TaskMgr Ona sag tikliyoruz. değiştir den
    1 yazan yere 0 yaziyoruz.

Yükleniyor...